Elbląg jak…Ciechocinek? Niezwykły pomysł radnego, który warto wspierać!

Elbląg mini Ciechocinkiem? Tak może się stać, jeśli mieszkańcy w głosowaniu wybiorą projekt “Tężnia solankowa Modrzewie”. Do tej edycji Budżetu Obywatelskiego zgłosił taki pomysł radny Robert Turlej.

– W tym roku do Budżetu Obywatelskiego zgłosiłem wniosek budowy tężni solankowej w Parku Modrzewie – informuje nas radny.

Tężnia solankowa Modrzewie będzie ogólnodostępnym i bezpłatnym miejscem służącym swoim mikroklimatem (porównywalnym z nadmorskim) – w profilaktyce i leczeniu m.in. schorzeń górnych dróg oddechowych, zapaleń zatok, rozedmy płuc, nadciśnienia tętniczego, alergii, nerwic, niedoczynności tarczycy i ogólnemu wyczerpaniu. Zdrowie mieszkańców jest bardzo ważne.

Według badań oddychanie przez godzinę powietrzem nasyconym roztworem solankowym (z dużą dawką jodu) jest równe dawce przyjętej w ciągu trzech dni przebywania nad morzem.

– Tężnia solankowa Modrzewie ustawiona zostanie w Parku Modrzewie z którego w głównej mierze korzystają osoby zamieszkujące osiedle Zawada. Są to w przeważającej ilości osoby starsze, które z pewnością będą częstymi odwiedzającymi tężnię – mówi radny Robert Turlej.

Proponowane wymiary tężni to 11 metrów długości i 3 metry wysokości. Co ciekawe, podobne inwestycje powstały już na łódzkim osiedlu Retkinia.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register