„Elbląg…lubię to”! Zobacz jeden z filmów konkursowych

Festiwal i konkurs amatorskich filmów organizowany w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? we współpracy z klubem Mjazzga. Finansowany jest przez Grupę Żywiec.

Przedstawiamy tu jeden z filmów zgłoszonych do tego konkursu. Jak piszą autorzy obrazu, „film miał trwać max 3 minuty, powstał w zaiście spontanicznej atmosferze, jak i dzięki kilku zbiegom okoliczności, które złożyły się na to, że ten film w ogóle istnieje. Sceny nagrano powiedzmy w 1,5 dnia, kiedy było jeszcze światło :)

Zrobienie całego filmu – od momentu dysputy na temat: „może coś zrobimy na ten konkurs” do pokazania gotowej produkcji – zajęło tydzień. Film skręciliśmy bez wyrafinowanego profi-sprzętu, poza zwykłym statywem i drabiną”.

Festiwal Filmów „Poniżej poziomu” to wydarzenie póki co bez precedensu. Wielowymiarowe, choć skupiające się jedynie na sztuce filmowej. Dedykowane zarówno profesjonalnym filmowcom,  jak i totalnym amatorom. W ramach Festiwalu odbyły się trzydniowe warsztaty filmowe (18 i 26 listopada, 2 grudnia) oraz będzie miał miejsce przegląd filmów wraz z konkursem (27 stycznia 2018)

Festiwal filmów i konkurs to imprezy nie tylko dla uczestników warsztatów, swoje prace może nadesłać każdy. Temat przewodni to „Elbląg – Lubię to!”, czyli impresja na temat „dlaczego Elbląg jest fajny”. Nadsyłane filmiki nie powinny być krótsze niż 1 minuta i dłuższe niż 3 minuty i pochodzić z 2017 r. Podczas przeglądu filmów 28 stycznia jury przyzna trzy nagrody finansowe: 250, 500, 750 zł, zatem jest o co walczyć!

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register