Elbląscy policjanci rozbili grupę złodziei markowych ubrań

Wspólne działania policjantów prewencji i ruchu drogowego z Elbląga doprowadziły do zatrzymania grupy zajmującej się kradzieżą markowych ubrań ze sklepów. Dwóch z trzech zatrzymanych mężczyzn działało w ramach tzw. recydywy. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowiedzą dodatkowo za posiadanie narkotyków.

Kradzież miała miejsce w czwartek (12 sierpnia 2021 r.) w Elblągu przy ul. Hetmańskiej. Po godzinie 17.00 sprawcy weszli do sklepu i zabrali ubrania na kwotę ponad 1 400 zł. Odjechali niewielkim volkswagenem.

Policjanci zareagowali na wezwanie pracowników sklepu. Współdziałały patrole prewencji i ruchu drogowego z Elbląga. Samochód podejrzanych (vw polo) został zatrzymany przy trasie K22 (elbląg – Malbork) w okolicach miejscowości Błotnica (gm. Gronowo Elbląskie). Był wypełniony skradzionymi ubraniami. Policjanci znaleźli w nim także amfetaminę.

Dwóch mieszkańców Malborka w wieku 34 i 24 lat oraz jeden elblążanin w wieku 26 lat trafili do policyjnej celi. Ten ostatni oraz jego 24 partner działali w ramach tzw. recydywy. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowiedzą dodatkowo za posiadanie narkotyków.

Sprawa jest rozwojowa. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register