Elbląscy policjanci zatrzymali kolejnego fałszywego „wnuczka”

Policjanci z Elbląga zatrzymali kolejnego mężczyznę podejrzanego o udział w organizowanych oszustwach „na wnuczka” i „na policjanta”. 43-letni mężczyzna miał odbierać pieniądze od oszukanych osób. Przedstawiono mu zarzuty. Mężczyzna decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu.

Sąd na wniosek policji i prokuratury aresztował tymczasowo na 3 miesiące 37-letniego Tomasza N. Mężczyzna nie jest z Elbląga ale do Elbląga przyjeżdżał po to by odbierać pieniądze od oszukanych, starszych osób. Mężczyzna działał wspólnie z innymi osobami. Działano w taki sposób wykorzystując metodę oszustw „na wnuczka” i na „policjanta”, aby wprowadzić w błąd starsze osoby. Jedna z nich przekazała mężczyźnie znaczną sumę pieniędzy. Policjanci zatrzymali 37-latka w wyniku pracy operacyjnej. Teraz stanie przed sądem. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawiania wolności.

Policja ostrzega przed tego rodzaju mechanizmem oszustwa. Jeżeli opiekujemy się osobami starszymi lub mieszkamy z takimi osobami, mówmy im o tym jak to działa. Gdy potencjalna ofiara wie, że taka sytuacja może ją spotkać to jest spora szansa na to, że nie da się nabrać na „wnuczka”, „policjanta” czy inną osobę chcącą wyłudzić od niej pieniądze.

Na kilkanaście prób wyłudzenia pieniędzy jakie ostatnio odnotowali elbląscy policjanci, oszustom uległy dwie osoby. Pozostałych kilkanaście nie dało się oszukać, ponieważ słyszały wcześniej o tego rodzaju przestępstwach.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register