Elbląski szpital w stanie podwyższonej gotowości

Wojewoda Warmińsko-Mazurski w dniu 4 marca 2020 r. nałożył na podmiot leczniczy pn. Szpital Miejski św. Jana Pawła II w Elblągu (ul. Komeńskiego 35), obowiązek pozostawania w stanie podwyższonej gotowości od dnia 4 marca 2020 r. (obowiązek dotyczy budynku przy ul. Żeromskiego 22) w celu przyjęcia osób w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego.

Decyzja została podjęta w związku z zagrożeniem pojawienia się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa warmińsko-mazurskiego i koniecznością zapewnienia miejsca do leczenia pacjentów zakażonych wirusem, w celu podjęcia skutecznych działań mających na celu udzielenie pomocy medycznej (świadczeń zdrowotnych) osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego.

W związku z tym, podejmuje się decyzję o niekierowanie do szpitala miejskiego w Elblągu pacjentów, którzy mieliby trafić na oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, oddział Położniczo – Ginekologiczny z Pododdziałem Neonatologicznym oraz oddział Chorób Płuc. Od chwili podpisania decyzji ograniczana będzie liczba pacjentów na w/w oddziałach.

Oprócz szpitala w Elblągu postawiony w stan podwyższonej gotowości jest w dalszym ciągu Szpital w Ostródzie S.A. (ul. Władysława Jagiełły 1).

2 komentarze

  • Pucio Pucio Reply

    9 marca 2020 at 11:25

    Będą mieli co robić.Wracają jutro dzieci ze SP 11 z Francji.Pan Dyrektor pewnie zarządzi 14 dni kwarantanny…no chyba, że nie to wtedy może być różnie. Wierzę w zdrowy rozsadek i tzw. dmuchanie na zimne…

  • Antoni Reply

    9 marca 2020 at 21:46

    Dyrektor bardzo mądry – pozwolił na wycieczkę, to niech tera wsadzi se te dzieci pod pierzynę u siebie w domu.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register