Elblążanie krytykowali sposób dojazdu na Zatorze. Czy to się zmieni?

Nie milkną echa krytyki elblążan dotyczących spraw związanych z objazdami w kierunku osiedla Zatorze. W końcu, po wielu publikacjach na ten temat, coś zaczęło się zmieniać. Pozytywnie zmieniać.

Przede wszystkim unormowana została sprawa skrętu w lewo, z al. Grunwaldzkiej w Lotniczą. Do tej pory kierowcy ten manewr wykonywali właściwie jak chcieli. To zaś mogło powodować groźne sytuacje.

– Było tak, że właściwie był wyznaczony objazd przez przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu al. Grunwaldzkiej oraz Lotniczej. Jednakże na tym przejściu stał często ciężki sprzęt budowlany. Kierowcy więc skręcali wcześniej, na wysokości restauracji McDonalds. Obok biegnie linia tramwajowa. Mogło to powodować naprawdę groźne sytuacje – mówi Jacek Maruszkiewicz z Elbląga. – Teraz widzę, że w końcu postawiono słupki, które wymuszają dokonanie skrętu w lewo, w odpowiednim miejscu.

Także Urząd Miejski w Elblągu w końcu zaczął informować o nowym sposobie dojazdu na osiedle Zatorze. Do tej pory bywało bowiem tak, że wykonawca wiaduktu, prowadząc prace budowlane, zaskakiwał kierowców zmieniając nawet w ciągu tego samego dnia drogi objazdów.

Teraz Departament Zarząd Dróg UM Informuje, iż dalsza realizacja robót budowlanych związanych z budową wiaduktu i dróg dojazdowych do wiaduktu w ciągu ulicy Lotniczej i Skrzydlatej wymagać będzie zmiany w istniejącej organizacji ruchu.

Przez okres około dwóch tygodni ruch przez teren dworca PKS odbywać się będzie wyłącznie do pętli autobusowej. Zamknięta zostanie możliwość przejazdu w kierunku osiedla Zatorze. Objazd do osiedla Zatorze, ul. Lotniczej, Skrzydlatej, Giełdy Elbląskiej itd. odbywał się będzie poprzez ulicę Malborską i Fredry. Oczywiście dojazd do tej części Miasta możliwy będzie także poprzez ulicę Akacjową.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register