Elblążanie spróbują pobić Rekord Polski w niezwykłej konkurencji

Już w najbliższy piątek – 27 kwietnia w hali sportowo – widowiskowej MOSiR przy Al. Grunwaldzkiej 135 w godz. 11:00 – 13:30 odbędą się Elbląskie Obchody Dnia Ziemi. Podczas imprezy bity będzie Rekord Polski na najdłuższy łańcuch z plastikowych nakrętek. W proces tworzenia i łącznia rekordowego łańcucha zaangażowali się uczniowie z 35 elbląskich szkół.

22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie świętowały Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących. Święto to jest wspaniałą okazją, by nagłośnić globalne problemy Ziemi. Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów. Hasłem kampanii Dnia Ziemi w 2018 r. jest walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami, pod międzynarodową nazwą „End Plastic Pollution”.

W Elblągu – podsumowanie ekologicznej akcji nastąpi 27 kwietnia w hali sportowo – widowiskowej MOSiR przy Al. Grunwaldzkiej 135 w godz. 11:00 – 13:30.

W tym dniu, poza oficjalną próbą bicia Rekordu Polski na najdłuższy łańcuch z plastikowych nakrętek., przewidziano także wiele innych atrakcji. Wśród nich między innymi konkurencje sportowe, występy artystyczne, ślubowanie ekologów, czy uroczyste wręczenie nagród dla najbardziej zaangażowanych w ekologię uczniów przez prezydenta Witolda Wróblewskiego.

 

plakat-elblaf_images_stories_2018_4_thumb_large800_800

 
 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register