Jedyna taka szkoła sportowa w województwie mieści się w Elblągu. Zobacz film

Od września 2018 roku dzięki współpracy Urzędu Miasta w Elblągu, Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej oraz ZKS Olimpii Elbląg rozpoczyna swoją działalność Wojewódzki Ośrodek Szkolenia Młodzieży w Piłce Nożnej, którego siedzibą będzie Elbląg.

Jesteśmy już po rekrutacji podstawowej, która pokazała, że powstaną prawie wszystkie oddziały. Na ten moment największe trudności są przy naborze do klasy II oraz III Szkoły Podstawowej. Pozostałe oddziały cieszą się sporym zainteresowaniem. Liczymy jednak, że uda się utworzyć klasy na wszystkich poziomach. Największym zainteresowaniem w chwili obecnej cieszą się Klasy starsze, czyli VII i VIII Szkoły Podstawowej oraz Liceum.

W dniach 5-6 kwietnia odbyły się zebrania władz Miasta oraz przedstawicieli WMZPN z rodzicami na których przedstawiono koncepcję edukacyjną szkoły.

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski zapewnił o swoim pełnym zaangażowaniu w ten projekt i zagwarantował wiele ciekawych rozwiązań w funkcjonowaniu placówki:

  • grono pedagogiczne gwarantujące wysoki poziom nauczania,
  • możliwość wyboru nauki języków obcych (angielski, hiszpański, włoski, niemiecki),
  • pomoc w nauce dla wyrównania szans oraz dbałość o rozwój uzdolnionych uczniów,
  • nowatorskie metody nauczania (szkoła miejscem uczenia się ucznia, minimalizacja prac domowych),
  • internat całotygodniowy,
  • świetlica z wydłużonym czasem pracy(6.00-18.00) – bieżąca pomoc dydaktyczna,
  • stołówka o wzbogaconym wyżywieniu (dofinansowywana przez Urząd Miasta),
  • dostępność wszystkich potrzebnych obiektów sportowych w mieście,
  • opieka i transport w czasie przemieszczania się między obiektami,
  • dostosowanie organizacji edukacji do zwiększonej ilości wyjazdów i zajęć sportowych.

Dodatkowo WMZPN dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego wraz z ZKS Olimpia Elbląg pragną wzbogacić sztab szkoleniowy o trenerów wspomagających oraz specjalistycznych, psychologa sportowego, a także ujednolicić ubiór przez zakup sprzętu sportowego.

W związku z uszczegółowieniem działalności oferty szkoły pragniemy ogłosić NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY w dniach od 23 IV do  11 V 2018 r. do Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Młodzieży w  Piłce Nożnej w Elblągu, który zostanie zakończony TESTAMI SPRAWNOŚCIOWYMI zaplanowanymi na dzień 14 maja 2018 r.

Wstępna rejestracja przez kwestionariusz na WMZPN. Po zarejestrowaniu się otrzymają Państwo szczegóły i dokumenty potrzebne do złożenia wniosku na podanego maila.

Rekrutacja do I klasy Liceum – termin składania wniosków 18 maja 2018 r.

Składanie wniosków o przyjęcie do I klasy IV Liceum Ogólnokształcącego odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną na platformie https://eped.pl od 7 do 18 maja 2018. Test sprawności fizycznej odbędzie się 21 maja o godzinie 10.00 na boisku przy ul. Skrzydlatej 1 A. Wszystkie informacje dotyczące rekrutacji do liceum znajdują się na stronie: http://www.liceum.elblag.pl/rekrutacja.html

Kontakt odbywa się mailowo lub telefonicznie z Koordynatorem Ośrodka: Karol Przybyła 500 167 363; koordynator@zksolimpia.pl.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register