Farben Lehre z nową płytą w Mjazzdze

Grupa Farben Lehre 5 lat kazała swoim fanom czekać na płytę z zupełnie nowym materiałem. We wrześniu ukazuje się właśnie wydawnictwo zatytułowane „Stacja Wolność” i tak też zatytułowana jest trasa koncertowa, w ramach której  zespół odwiedzi elbląską Mjazzgę w niedzielę 30 września.

FARBEN LEHRE powstało we wrześniu 1986 roku. Od tamtego czasu ukazało się 12 płyt studyjnych: „Bez pokory”, „My maszyny”, „Insekty”, „Zdrada”, „Atomowe zabawki”, „Pozytywka”, „Farbenheit”, „Snukraina”, „Ferajna”, „Achtung 2012″, „Projekt PUNK”, „Trzy dekady”, koncertowa kaseta „Samo życie”, trzy oficjalne dvd: „Przystanek Woodstock 2006″, „Punky Reggae live 2008″, „Przystanek Woodstock 2013 – Projekt PUNK” oraz liczne kompilacje.

Od wielu lat zespół bardzo dużo koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą. Na swoim koncie płoccy muzycy mają występy u boku tak znaczących formacji jak the Exploited, Die Toten Hosen, New Model Army, U.K.Subs, G.B.H., Vibrators czy Dritte Wahl, . W ostatnich 15 latach FL zagrało ponad 1500 koncertów, co sytuuje go w gronie najczęściej koncertujących polskich (i nie tylko) zespołów. Od 2004 roku FARBEN LEHRE był pomysłodawcą oraz jednym z głównych wykonawców trasy koncertowej Punky Reggae live, która rokrocznie odwiedzała kilkadziesiąt klubów w większości dużych polskich miast, a w 2018 roku – po kilka latach przerwy – ponownie powróciła na polską mapę koncertową.

Żywiołowe koncerty zawsze grane „na maksa” to bez wątpienia znak rozpoznawczy kapeli z Płocka. Od piętnastu lat zespół gra blisko 100 koncertów rocznie i wciąż aktywnie udziela się na wielu scenach naszego kraju oraz za jego granicami. Aktualnie muzycy pracują nad swoją kolejną płytą studyjną „Stacja Wolność”, która ukaże się na początku września 2018 roku

Muzyka FARBEN LEHRE jest energiczna, melodyjna, pełna radości grania i wolna od kompleksów. Ostre, aczkolwiek przystępne dźwięki oraz garść szczerych słów stanowią próbę duchowego porozumienia się z drugim człowiekiem. Najważniejsze utwory to „Anioły i demony”, „Erato”, „Ferajna”, „Handel”, „Helikoptery”, „Judasz”, „Matura” , „Spodnie z GS-u” czy „Terrorystan”.

SKŁAD:
Wojciech Wojda – wokal, teksty
Konrad Wojda – gitara, wokal
Filip Grodzicki – gitara basowa
Gerard Klawe – perkusja

Koncert grupy otworzy występ zespołu India z Elbląga.

Mjazzga, 30-09-2018 godz. 19:00.

Bilety w cenie 30 zł przed i 35 zł w dniu koncertu
Więcej na www.mjazzga.pl

Następne koncerty:
02-10 Mike Parker’s Trio Theory (USA jazz)
03-10 Najpiękniejsze pieśni i romanse Bułata Okudżawy
07-10 Fartile Hump / ShiShi (rock)
10-10 Shaun Booker (USA blues)

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register