Festyn Ekologiczny – Zmień odpadki na kwiatki

19 maja w sobotę na Placu Jagiellończyka odbędzie się już XI edycja Elbląskich Dni Recyklingu – ekologiczny festyn dla mieszkańców Elbląga i okolic.

Festyn dla mieszkańców 19 maja odbędzie się na Placu Jagiellończyka w godzinach 10:00-15:00. W trakcie festynu wychowankowie placówek oświatowych i Centrum Tańca Cadmans przedstawią swój program artystyczny na scenie. Firma Abrys z Poznania przygotowała dla mieszkańców przedstawienie pt. „Na ratunek Czystolandii”. Dzieci zaśpiewają piosenki i powiedzą wiersze o tematyce ekologicznej.

Mieszkańcy otrzymają atrakcyjne nagrody w postaci roślin i ekologicznych gadżetów w zamian za zebrane selektywnie odpady: baterie, makulaturę, puszki aluminiowe, opakowania z tworzyw sztucznych, nakrętki, opakowania szklane, kartoniki po płynnej żywności oraz zużyty sprzęt elektroniczny. W tym roku jako nagrody proponujemy mieszkańcom w większości kwiaty oraz w niedużej ilości krzewy owocowe jak malina, czy agrest. Nie będzie drzewek. Na stronie www.zuoelblag.pl (zakł.: pliki do pobrania) można zapoznać się z regulaminem przyznawania nagród.

Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach ekologicznych, a także skorzystać z wielu atrakcji takich jak np. dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, malowanie buziek, bramka do celowania piłką itd. Wszystkie atrakcje będą bezpłatne, a udział w wybranych zajęciach nagradzany. W czasie warsztatów dzieci zdobędą wiedzę o zasadach segregacji odpadów oraz przybliżą sobie pojęcie recyklingu poprzez praktyczne zajęcia. Zrobią np. świeczniki ze słoików, podstawki do kubków z drewna, piórniki z plastikowych opakowań lub ekotorbę. W zabawie „Koło fortuny” otrzymają ekologiczne gadżety za prawidłowe rozwiązanie zagadki. Każde dziecko uczestniczące w warsztatach otrzyma komiks pt. „Piekarczyk znów o Elbląg walczy”. Przy organizacji warsztatów skorzystaliśmy z dofinansowania WFOŚiGW w Olsztynie.

Najważniejszym celem spotkania pracowników ZUO z mieszkańcami Elbląga jest budowanie świadomości ekologicznej poprzez naukę zasad segregowania odpadów i wdrożenie praktyki segregowania w życie.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register