Twój pojazd „kopci”? Możesz mieć problemy

Elbląscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili działania Truck i Bus. W ciągu doby skontrolowali 124 pojazdy i wykonali blisko 300 wyrywkowych badań trzeźwości. Policjanci używali także analizatora spalin.

W trakcie wykonanych 17 badań w czterech przypadkach okazało się że przekroczone są dopuszczalne wartości emisji spalin. Kierującym zatrzymano dowody rejestracyjne. Z dokumentami pojazdu łącznie pożegnało się 14 kierujących. We wszystkich przypadkach powodem zatrzymania dokumentu był zły stan techniczny pojazdu.

– Nie w każdym przypadku konieczny jest pomiar analizatorem spalin – tłumaczy sierż. sztab. Maciej Krztoń z Wydziału Ruchu Drogowego. – Jeżeli widać gołym okiem, że za samochodem powstaje chmura dymu, można skierować auto na badanie stanu technicznego. Często dzieje się tak w sytuacjach, gdzie samochód jest stary a silnik wyeksploatowany i oprócz paliwa spala dodatkowo olej.

Podczas kontroli i działań Truck i Bus policjanci zatrzymali m.in. czarnego vw golfa. W tym przypadku kierującemu zatrzymano dowód rejestracyjny, ponieważ dopuszczona wartość spalin była przekroczona kilkukrotnie. Policjanci zapowiadają kolejne kontrole.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

2 komentarze

  • Keys Reply

    18 maja 2018 at 13:39

    Policjanci powinni nie utrudniac ludziom zycia nie wszystkich stac na now e auta. Policjanci celowo badaja spaliny aut by wystawic wiecej mandatow bo maja z gory okreslone ile powinni miesiecznie ich wystawic i na jaka kwote. Robia to by sie wykazac.

  • Gerwazy Reply

    19 maja 2018 at 08:41

    I bardzo dobrze. Pełno w Elblągu tego jeździ. A później narzekacie na smog.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register