Francja w Warszawie? Tak! Święto narodowe Francji w Parku Skaryszewskim

10 lipca w Parku Skaryszewskim już po raz piąty powstanie francuskie miasteczko. Od 12.00 do 20.00 przechadzając się alejkami od strony ronda Waszyngtona będzie można spotkać Francję nie wyjeżdżając z miasta.

Jak co roku swoje stoiska przygotują francuscy inwestorzy, którzy zaprezentują swoje produkty i usługi. Na dużej części parku powstanie strefa kulinarna, zagospodarowana przez Targ Śniadaniowy. Nie zabraknie stoisk z croissantami, bagietkami, francuskim winem, tartami, serami i wędlinami oraz tradycyjnymi naleśnikami, które będzie można degustować na miejscu lub zabrać do domu.

Święto Francji nie może odbyć się bez odświętnej parady. O 13.00 po raz pierwszy pojawi się grupa mażoretek – czyli jeden z najlepszych w Polsce zespołów prezentujących taneczne układy defiladowe. Tradycja takich występów wywodzi się z Francji, gdzie rozwija się od ponad 200 lat. Kolejny przemarsz – w zupełnie innym charakterze, przejdzie przez główną alejkę o godzinie 17.00. Jego aktorami będą buldogi francuskie.

Nie zabraknie również prawdziwie francuskiej muzyki. O 14.00 na scenie głównej odbędzie się czwarty finał Konkursu Piosenki Francuskiej, w którym nagrodą główną jest wycieczka do Paryża. Będzie można usłyszeć doskonale znane francuskie szlagiery takich artystów jak Edith Piaf, czy Gilbert Bécaud, jak również najnowsze hity, często jeszcze mało znane polskiej publiczności.

francja

źródło: kulturalna.warszawa.pl, foto: pixabay.com

 

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register