Festiwal “Do usłyszenia na Placu Defilad”

Plac Defilad/Teatr Studio zaprasza na Festiwal Słuchowisk “Do usłyszenia na Placu Defilad”. Od lipca do września, w każdy poniedziałek o godzinie 19, można wysłuchać jednego ze słuchowisk.
Festiwal ma bezprecedensową formułę, ponieważ słuchowiska prezentowane będą w wersji silent disco (ze słuchawkami) lub na scenie teatru (z nagłośnienia scenicznego).

Program festiwalu jest różnorodny i stara się pokazać najróżniejsze odmiany tego gatunku. Usłyszymy więc Mirona Białoszewskiego czytającego Adama Mickiewicza, Eugeniusza Rudnika i Mirosława Hermaszewskiego, który opowiedzą o locie w kosmos, pojawi się rekonstrukcja historyczna wydarzeń opisanych przez Norwida w wierszu “Fortepian Chopina”, Asi Mina i rekonstrukcja lekcji w szkole. Usłyszymy też roboty, konie, filmy dźwiękowe, ale także “Samoobronę” Helmuta Kajzara w wersji Roberta Piotrowicza i Lukasa Jiřički.

Festiwal “Do usłyszenia na Placu Defilad” jest zapowiedzią całej serii słuchowisk, które w przyszłym sezonie będą realizowane we współpracy z Teatrem Studio pod nazwą “Do usłyszenia w Teatrze”.

 

źródło: kulturalna.warszawa.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register