Gdzie elblążanie mogą się kąpać? Znamy 5 dobrych miejsc

W poszukiwaniu ochłody przed upałami elblążanie muszą wyjechać z miasta. Jak informuje Radio Olsztyn, służby sanitarne dopuściły do kąpieli pięć miejsc w okolicach Elbląga. Niestety, nie wszędzie będziemy mogli liczyć na pomoc ratowników.

Cztery plaże na południowym brzegu Zalewu Wiślanego i jedna nad jeziorkiem miejskim w Pasłęku. W powiecie elbląskim pięć miejsc nadaje się do kąpieli – podały służby sanitarne.

Choć Elbląg leży na Żuławach, które są pełne wody to nie tam wielu miejsc, w których bezpiecznie można się kąpać. Nie wolno tego robić w rzece Elbląg, która na całym biegu jest szlakiem wodnym.

Plaże w Kadynach , Tolkmicku, Suchaczu i w Nadbrzeżu to jedyne oficjalne miejsca wykorzystywane do kąpieli – informuje graniczny inspektor sanitarny w Elblągu Anna Zarecz.

Zgodnie z przepisami zostały one przebadane na zlecenie administratorów plaż. Nie ma zastrzeżeń do stanu czystości wód, choć przeprowadzane teraz badania są nieco inne niż jeszcze kilka lat temu.

Na plażach tych nie ma ratowników. Podobnie jak na nielegalnych kąpieliskach np. nad rzeką Elbląg.

– Należy szukać miejsc strzeżonych i ze zbadaną woda – zaleca elbląski powiatowy inspektor sanitarny Marek Jarosz.

Inspekcja sanitarna zwraca też uwagę na to, żeby nie kąpać się wodzie, w której kwitną glony. Może to być groźne dla zdrowia.

źródło: Radio Olsztyn

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register