Jak często używasz emotikony?

Emotikony wypierają internetowy slang, stają się coraz popularniejsze. Wyprą alfabet?

Używamy ich do wyrażania uczuć, emocji albo frustracji.

Istnieje ponad 800 emotikonów, a miliony z nas korzystają z nich każdego dnia, używając popularnych aplikacji czy po prostu kontaktując się z bliskimi. Ale czy te malutkie “zdjęcia” przeistoczą się w globalnie rozpoznawalny język, który zastąpi tradycyjny alfabet?

Z badania przeprowadzonego przez Daily Mail  wynika, że blisko 40 proc. wiadomości tekstowych lub komentarzy w Instagramie zawiera emotikony. W ubiegłym tygodniu Instagram rozszerzył możliwość stosowania emotikonów z wykorzystaniem hashtgów (symb. #) – można teraz łączyć ze sobą emotikony, dodawać je do komentarzy i podpisów.

Badacze stwierdzili też, że emotikony są często stosowane zamiast internetowego slangu. Przykład: “omg” w slangu oznacza “oh my god” (“o mój Boże”) i zostało zastąpione przez emotikon “krzyczącej twarzy”. Z kolei serce zostało zastąpione twarzą wysyłającą pocałunek, a życzenia powodzenia ściśniętym kciukiem.

Z badania przeprowadzonego przez Instagram wynika też, że emotikony są najczęściej używane w tekstach przez mieszkańców: Finlandii (63 proc.), Francji (50 proc.), Wielkiej Brytanii (48 proc.), Niemiec (47 proc.), Włoch (45 proc.), Rosji (45 proc.), i Hiszpanii (40 proc.).

Na dalszych miejscach znalazły się takie kraje jak Japonia, Brazylia, Australia, Kanada czy Tanzania. A w Polsce?

Korzystacie z buziek? Wysyłacie serduszka czy wolicie tradycyjny alfabet?

emotikony1

 

źródło: tvn24biz.pl, foto: myapple.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register