Jak samorząd wspiera sport w Elblągu?

Inwestycje w infrastrukturę, dotacje dla klubów, użyczenie obiektów i organizacja imprez, to najważniejsze zadania które elbląski samorząd realizuje wspierając rozwój sportu. Najważniejsze dane prezentowano dziś podczas konferencji prasowej.

WSPRACIE I ROZWÓJ SPORTU – PREZENTACJA

– Wsparcie samorządu elbląskiego dla sportu wyniosło w 2021 roku łącznie prawie 28,5 mln zł. Jest w tym koszt utrzymania bazy sportowej, ponad 11 mln zł oraz, o czym wielu zapomina ponad 4,5 mln zł na bezpłatne udostępnienie klubom infrastruktury sportowej – informował prezydent Wróblewski. – Mamy też dotacje dla klubów w wysokości ponad 2,1 mln zł ponad 9,7 mln zł na funkcjonowanie Zespołu Szkół i Placówek Sportowych oraz 132 tys. na stypendia i nagrody sportowe, 0,5 mln zł na organizację imprez sportowych, a także 210 tys. zł na utrzymanie Orlików. Aż 29 klubów sportowych korzystało w 2021 roku nieodpłatnie z miejskiej bazy sportowej, kluby te prowadzą szkolenie w 23 dyscyplinach sportowych

Sportowa infrastruktura
W latach 2015-2021 na rozwój infrastruktury sportowej Miasto przeznaczyło łącznie 55 mln zł. Wśród inwestycji w tym czasie zrealizowanych są m.in. Centrum Rekreacji Wodnej DOLINKA, Tor łyżwiarsko-wrotkarski KALBAR, modernizacja Krytej Pływalni przy ul. Robotniczej, przebudowa budynku klubowego przy ul. Agrykola i budowa oświetlenia płyty boiska przy Agrykola.

Wiodące imprezy
W 2022 roku Miasto przygotowuje się również do organizacji lub współorganizacji wielu imprez sportowych, kalendarz głównych wydarzeń prezentował Arkadiusz Kolpert dyrektor Departamentu Sportu:

imprezy sportowe

MOSiR wśród najlepszych

I jeszcze miła wiadomość, za aktywną promocję, upowszechnianie i organizację imprez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji został nominowany do ogólnopolskiego konkursu, który zostanie rozstrzygnięty już jutro, 15 marca, w ramach Kongresu Sport Biznes Polska, czyli najważniejszego tego typu wydarzenia w Polsce. W kategorii OŚRODEK SPORTU w 2021 roku elbląski MOSiR znalazł się w finałowej trójce, razem z bardzo dużymi jednostkami: Legia Training oraz Poznańskimi Ośrodkami Sportu i Rekreacji. – Jest to ogromne wyróżnienie dla naszego Ośrodka, ponieważ została doceniona ciężka praca wielu osób, ich zaangażowanie i kreatywność. Jest to także świetna motywacja do dalszych działań – mówił Marek Kucharczyk dyrektor MOSiR.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register