Jak wynająć mieszkanie, aby nie przepłacać za jego utrzymanie?

Wynajem mieszkania, najlepiej taniego mieszkania to wyzwanie dla wielu osób, które nie posiadają własnego lokalu mieszkalnego oraz zbyt dużych środków miesięcznie na wynajem. Poruszając się w ograniczonym budżecie nadal możecie wynająć mieszkanie, jednak musicie wiedzieć, gdzie takiego mieszkania szukać oraz godzić się na pewne kompromisy.

W obecnych czasach, kiedy kryzys dotyka właściwie wszystkich, w ciężkim położeniu znajdują się osoby, które poszukują mieszkania do wynajęcia. Nie ma co ukrywać, że ceny większości mieszkań do wynajęcia poszły mocno w górę, co oznacza, że znalezienie taniego mieszkania do wynajęcia nie będzie łatwą sprawą – jednak nie niemożliwą.

Jak więc znaleźć w miarę tanie mieszkanie do wynajęcia?
 

Lokalizacja mieszkania do wynajęcia

Jeśli nie dysponujemy zbyt dużym budżetem na wynajem mieszkania, musimy znaleźć takie lokum, za które będziemy w stanie płacić nie tylko czynsz najmu, czynsz do spółdzielni/wspólnoty oraz za zużyte media. Musimy więc dobrze policzyć nasz budżet i określić na jakie wydatki nas stać przy ewentualnym wynajęciu mieszkania.

Na pewno nie powinniście szukać mieszkania do wynajęcia przy niewielkim budżecie w centrach miast. Te są z reguły zdecydowanie droższe, niż te zlokalizowane na obrzeżach miast. Szukajcie więc mieszkań do wynajęcia na obrzeżach miast. Jeśli posiadacie samochód, lokalizacja mieszkania do wynajęcia nie będzie aż tak ważna, a jeśli musicie korzystać z komunikacji miejskiej, sprawdźcie gdzie w pobliżu znajdują się przystanki autobusowe lub tramwajowe.
 

Metraż mieszkania do wynajęcia

Na cenę mieszkania do wynajęcia wpływa też jego metraż oraz ilość pokojów. Zastanówcie się więc, jaki metraż mieszkania do wynajęcia wystarczy dla Was do życia. Jeśli jesteś osobą samotną, lub jesteście bezdzietną parą – wystarczy Wam z pewnością kawalerka do wynajęcia. Jeśli zaś macie małe dziecko, warto rozważyć do wynajęcia większą kawalerką lub wynajęcie niewielkiego mieszkania dwupokojowego. Pamiętajcie, że koszty wynajęcia mieszkania zależą również od jego wielkości, co ma wpływ również nie tylko na opłatę dla właściciela, ale również na czynsz do spółdzielni czy wspólnoty.
 

Przeczytaj również: Wynajmujemy mieszkanie – o co warto zapytać właściciela przed podpisaniem umowy najmu?
 

Mieszkanie do wynajęcia w starym budownictwie

Mieszkania do wynajęcia w starym, często przedwojennym budownictwie nie cieszą się dużym zainteresowaniem osób wynajmujących. Dlatego ich cena za wynajem może być atrakcyjna. Musimy jednak zdawać sobie sprawę, że często w takich mieszkaniach będzie ogrzewanie piecowe lub gazowe. Cena za wynajem takiego mieszkania będzie jednak niższa od mieszkań w nowszym budownictwie. Jeśli więc nie przeszkadza Wam konieczność ogrzewanie mieszkania piecem węglowym czy piecem gazowym, może to być ciekawa opcja na wynajem taniego mieszkania.
 

Mieszkanie do wynajęcia bez umeblowania

Szukając taniego mieszkania do wynajęcia warto zwrócić uwagę na mieszkania do wynajęcia, które nie są umeblowane. Często właśnie takie lokale są tańsze od tych, które są wynajmowane z pełnym wyposażeniem. Mieszkania nie umeblowane, to często puste pokoje, jedynie w łazience może znajdować się pralka, a w kuchni lodówka. Musimy więc zorganizować przynajmniej podstawowe meble we własnym zakresie. Jednak cena wynajmu takiego „gołego” mieszkania może być dość atrakcyjna.
 

Mieszkanie do wynajęcia w budynku jednorodzinnym

Wiele tańszych ofert mieszkań do wynajęcia znajduje się w domkach jednorodzinnych. Posiadacze takich domków często wydzielają jeden poziom, gdzie znajduje się samodzielne mieszkanie do wynajęcia z kuchnią czy łazienką, a często nawet z osobnym wejściem. Takie wydzielone mieszkania do wynajęcia mogą być zdecydowanie tańsze od wynajmowanych mieszkań w blokach mieszkalnych. Minusem może być fakt, że mieszkamy z właścicielem mieszkania praktycznie za ścianą.
 


Zamiast mieszkania do wynajęcia wynajmij pokój

Jeśli jednak nie macie żadnych innych opcji na wynajem taniego mieszkania to zawsze możecie wynająć pokój w mieszkaniu. Co prawda trudno tu mówić o większym komforcie mieszkania, konieczność dzielenia z innymi korytarza, łazienki czy kuchni. Jednak pokój do wynajęcia jest zdecydowanie najtańszą opcją znalezienia własnego „kawałka podłogi”, przeczekania gorszego czasu finansowego i spokojne rozglądanie się za tanim mieszkaniem do wynajęcia.

Jeśli chcecie wynająć mieszkanie, możecie to zrobić szybko i łatwo w portalu www.wynajmij24.pl.
 

Zobacz nasze ogłoszenia o wynajmie mieszkania.
 

Możliwość zamieszczania bezpłatnych ogłoszeń wynajmu 

W pierwszym, ogólnopolskim portalu wynajmij24.pl masz możliwość zamieszczenia szerokiej oferty dotyczącej swoich usług dotyczących wynajmu. Tu nie ogranicza Ciebie ilość znaków czy zdjęć. Piszesz swoje rozbudowane oferty, przedstawiasz swoje warunki najmu i zalety dotyczące skorzystania z Twojej oferty. Dodajesz tyle zdjęć, ile potrzebujesz. To Twoja oferta i tylko Ty decydujesz jak bardzo rozbudujesz swoje ogłoszenie by zachęcić klientów do skorzystania z niej.

Dzięki założeniu konta w pierwszym, ogólnopolskim portalu wynajmij24.pl masz możliwość, w każdej chwili edycji swojej oferty – możesz coś zmienić w opisie, dodać nowe informacje, zdjęcia itp. Edytujesz swoją ofertę w każdej chwili. Nic Ciebie nie ogranicza w tym zakresie.

Załóż swoje konto w portalu wynajmij24.pl już teraz i zacznij wystawiać swoje oferty.

https://wynajmij24.pl/login/rejestracja


Jak to działa?

Rejestrujesz swoje konto w bardzo prosty sposób – podajesz swój adres e-mail oraz określasz hasło, i już masz zarejestrowane konto w serwisie wynajmij24.eu. Teraz masz do wyboru – albo wystawić ogłoszenie o wynajmie lub poszukiwać interesującej Ciebie opcji do wynajęcia. W ten sposób dotrzesz ze swoją ofertę do wszystkich użytkowników portalu oraz internautów w całej Polsce.

Szukając czegokolwiek do wynajęcia, masz wybór opcji w pogrupowanych kategoriach. Możesz wynająć daną rzecz poprzez opcję „wynajmij teraz” (określasz na ile dni chcesz wynająć), od razu ustalisz cenę najmu, a przy okazji poznasz lokalizację danej rzeczy na mapie oraz przeczytasz opinie innych o przedmiocie najmu. Sam również, po okresie najmu, możesz wystawić wynajmującemu swoją opinię.

Dodawanie darmowych ogłoszeń wynajmu w wynajmij24.pl

Jeśli chcesz coś wynająć – mieszkanie, lokal handlowy, biurowy, samochód, domek turystyczny czy nawet samochód zrobisz to bardzo prosto w kilku krokach. Po rejestracji konta dodajesz opis swojej oferty, wprowadzasz potrzebne parametry i zdjęcia, ustalasz cenę najmu i aktywujesz ofertę. I już – Twoje ogłoszenie jest dostępne dla poszukujących najmu w całej Polsce.

Dodawanie ofert jest całkowicie darmowe. Co więcej, swoją ofertę możesz również ciągle edytować – zmieniać opis, cenę czy dodawać kolejne zdjęcia.

Bezpieczeństwo wynajmu

Portal wynajmij24.pl oferuje również bezpieczeństwo zawieranych transakcji wynajmu różnych rzeczy. Pod każdą ofertę można bowiem dodać komentarz. Albo wystawić pozytywną opinię wynajmującemu lub przestrzec innych przed nieuczciwymi praktykami danego wynajmującego. Z portalem wynajmij24.pl nie wynajmujesz „kota w worku”.

Co można wynajmować przez wynajmij24.pl?

Dzięki platformie wynajmij24.pl możesz zamieścić ogłoszenie wynajmu praktycznie wszystkiego, co…do wynajęcia się tylko nadaje. Nigdy nie wiesz czego akurat szukają inne osoby. Sprawdź to na wynajmij24.pl!

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register