Prezydent nagrodził elbląskich sportowców

W Hali Sportowo – Widowiskowej MOSiR przy Al. Grunwaldzkiej odbyło się Elbląskie Święto Sportu. Podczas Gali podsumowującej osiągnięcia elbląskich sportowców w 2022 roku, Prezydent Witold Wróblewski nagrodził najlepszych zawodników, trenerów i działaczy zaangażowanych w rozwój sportu w naszym mieście.

To było prawdziwe święto elbląskiego środowiska sportowego. W czwartek na trybunach Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR przy Al. Grunwaldzkiej zasiadło ponad 1000 sportowców w różnym wieku z blisko 30 stowarzyszeń kultury fizycznej. Najważniejsze wydarzenia sportowe 2022 roku w Elblągu przypomniane zostały podczas krótkiego filmu.

– Cieszę się bardzo, że możemy dzisiaj spotkać się w tak licznym gronie na Elbląskim Święcie Sportu po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Spotkaliśmy się, żeby podsumować to, co wydarzyło się w elbląskim sporcie w 2022 roku. A jak widzieliśmy na filmie wydarzyło się wiele. Sukcesy i wysokie wyniki, jakie osiągaliście w ubiegłym roku, to najlepszy dowód na to, że praca, którą wykonujecie podczas ciężkich systematycznych treningów, przynosi efekty w postaci medalowych startów na najważniejszych zawodach krajowych oraz międzynarodowych. Dzisiaj blisko 60 osób odbierze nagrody i wyróżnienia przyznane za wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym. To imponująca liczba. Chcę Wam serdecznie pogratulować, ale również podziękować – bo Wasze sukcesy świetnie promują Elbląg w kraju i poza jego granicami. Nasze miasto może pochwalić się bogatą ofertą sportową. Najlepiej świadczy o tym fakt, że kluby sportowe, które wspieramy jako Samorząd na co dzień, prowadzą treningi w 29 różnych dyscyplinach sportowych. Tylko w ubiegłym roku, nasz samorząd na wsparcie rozwoju kultury fizycznej przeznaczył ponad 25 milionów złotych. Wsparliśmy ponad 30 klubów w różny sposób: finansowy, a także nieodpłatnie udostępniając bazę sportową. W tych klubach szkoli się i realizuje swoje sportowe pasje około 3500 zawodniczek i zawodników. Wspieraliśmy organizację zawodów sportowych, realizowaliśmy programy upowszechniające kulturę fizyczną, takie jak np. Szkolny Klub Sportowy. Wszystkim nagrodzonym dziś sportowcom serdecznie gratuluję. W trwającym już 2023 roku życzę dalszych sukcesów i jeszcze lepszych wyników. Korzystając z okazji chciałbym również podziękować trenerom i działaczom za ich ciężką pracę na rzecz rozwoju kultury fizycznej w naszym mieście. Dziękuję również sponsorom, którzy finansowo wspierają rozwój sportu. Wielkie słowa uznania należą się również rodzicom naszych sportowców. To w wielu przypadkach ich zaangażowanie sprawia, że młodzi ludzie mogą się rozwijać i realizować swoje sportowe talenty – mówił Prezydent Witold Wróblewski.

Prezydent przypomniał również najważniejsze projekty dot. rozbudowy infrastruktury sportowej i rekreacyjnej w mieście oraz planowane inwestycje.

– Z myślą o sporcie w szkołach rozbudowujemy przyszkolną bazę sportową. W ubiegłym roku oddaliśmy do użytku hale o lekkiej konstrukcji przy Szkołach Podstawowych nr 18 i 21, gdzie wcześniej powstały nowe boiska. Prace modernizacyjne były prowadzone również na innych obiektach sportowych. Pod koniec roku zakończyła się modernizacja obiektu piłkarskiego przy ul. Skrzydlatej, z którego korzystają między innymi młodzi piłkarze Olimpii i Concordii. Na stadionie miejskim rozpoczęła się modernizacja wejścia na obiekt od strony ul. Agrykola. Oddaliśmy również do użytku dwa pumptracki, które powstały w Parku Traugutta oraz Nad Jarem. Mamy kolejne plany związane z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną i zabezpieczone na te zadania pieniądze w budżecie. Kilka dni temu ogłosiliśmy przetarg na wyłonienie firmy, która podejmie się rewitalizacji kąpieliska miejskiego przy ul. Spacerowej. Mamy obietnicę przedstawiciela rządu dofinansowania przebudowy elbląskiego stadionu. Mówiąc o planach na ten rok, chcę jeszcze wspomnieć o tym, że nową funkcję zyska hala lodowiska Helena przy ul. Karowej. W ramach realizacji projektu Budżetu Obywatelskiego zakupiona zostanie specjalna nawierzchnia syntetyczna, na której w sezonie letnim będą mogli trenować przedstawiciele sportów zimowych. To w jeszcze lepszy sposób pozwoli przygotowywać się do startów w sezonie zimowym – zaznaczył prezydent.

Podczas Gali nagrodzeni zostali najlepsi sportowcy i trenerzy. W gronie tym znalazło się prawie 60 osób. Uroczystość uświetniły występy artystyczne elbląskich Diamentów,  tancerzy EKT Jantar, Cheerleaderek Cadmans, a także Agnieszki Marczak – jednej z finalistek szóstej edycji programu „Mam talent”.


Galeria zdjęć

Elbląskie Święto Sportu
Elbląskie Święto Sportu
Elbląskie Święto Sportu
Elbląskie Święto Sportu
Elbląskie Święto Sportu
Elbląskie Święto Sportu
Elbląskie Święto Sportu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register