Jarosław Kaczyński we wtorek odwiedzi Elbląg

Okazją będzie rozpoczęcie budowy kanału przez Mierzeję Wiślaną. Prezes PiS Jarosław Kaczyński przy okazji odwiedzi też Elbląg. Planowane jest spotkanie z mieszkańcami miasta w sali EUH-E.

Pierwsza łopata pod budowę kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną w Nowym Świecie zostanie symbolicznie wbita we wtorek. To uwieńczenie wieloletnich starań o budowę nowej drogi wodnej między Zalewem Wiślanym a Zatoką Gdańską – powiedział poseł PiS Jerzy Wilk.

Według rządu przekop Mierzei Wiślanej to inwestycja kluczowa, która ma ożywić gospodarczo Warmię i Mazury, a jednocześnie projekt ten realizowany jest pod kątem bezpieczeństwa państwa.

Jak poinformował poseł Wilk, w uroczystości weźmie udział prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

Wstępny plan zakłada przyjazd gości do Kątów Rybackich, następnie przejazd do miejsca planowanej budowy kanału w Nowym Świecie od strony Zatoki Gdańskiej, gdzie nastąpi wbicie palików geodezyjnych, symboliczne rozpoczęcie budowy kanału poprzez wbicie łopaty oraz próbny odwiert geodezyjny – podał poseł Wilk. Następnie goście w Kątach Rybackich na Zalewie Wiślanym wsiądą na statek, którym przepłyną do Elbląga.

W Elblągu w tamtejszej Uczelni Ekonomiczno-Humanistycznej prezes PiS Jarosław Kaczyński spotka się z mieszkańcami miasta.

– Wtorkowa uroczystość jest zwieńczeniem wieloletnich starań o budowę drogi wodnej między Zatoką Gdańską a Zalewem Wiślanym. To będzie wielki dzień dla Elbląga i mieszkańców – powiedział poseł Wilk.

Przypomniał, że w 2006 roku ówczesny premier Jarosław Kaczyński podczas wizyty w Elblągu zadeklarował budowę kanału. Potem – jak dodał Wilk – na lata zaniechano budowy nowej drogi wodnej. Obecnie rozpoczynają się faktyczne prace przy planowanej inwestycji – podkreślił.

Źródło: TVP Olsztyn

3 komentarze

 • fu.kduck Reply

  14 października 2018 at 15:48

  Spieprzaj dziadu-klasykiem go przywitaja!

 • no name Reply

  15 października 2018 at 09:13

  Nie ma opinii, zezwoleń, pozwoleń, konsultacje nie zakończone a kalkstein bedzie łopate wbijał. PZPR i ich propaganda to był pikuś w porównaniuz tym co te pajce wyrabiają. Chętniej dowiedziałbym się kiedy zamkną fromborskich podpalaczy.

 • WERA Reply

  16 października 2018 at 19:47

  won maly gnomie nie chcemy tu was i rydzykowa zabieraj wilka i palcie gume pajace hha HA HA

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register