Jednak strajk! Tramwaje staną 4 września – w jakich godzinach?

Nie ma przełomu w negocjacjach pomiędzy związkowcami z Tramwajów Elbląskich a mediatorem. Zdeterminowani pracownicy miejskiej spółki chcą strajkować już 4 września. Rozmowy „ostatniej szansy” będą teraz prowadzili politycy – prezydent Elbląga oraz przewodniczący Rady Miasta.

Niestety, nadal nie ma pozytywnego przełomu w negocjacjach pomiędzy związkowcami z Tramwajów Elbląskich a mediatorem. Związkowcy są w sporze zbiorowym z pracodawcą i nie wykluczają strajku jeśli ich żądania podwyższenia pensji nie zostaną spełnione.

Na swoim spotkaniu pracownicy Tramwajów Elbląskich zdecydowali, że tramwaje nie wyjadą 4 września br. rano – pomiędzy godzinami 6.30 – 08.30. To zaboli, ponieważ są to właśnie godziny, kiedy tramwajami do szkół i pracy udają się elblążanie.

Ponieważ mediacje nic nie dały, teraz rozmawiać z pracownikami Tramwajów Elbląskich będą prowadzili politycy – prezydent Elbląga oraz przewodniczący Rady Miasta. Związkowcy mają nadzieję, że jednak do ugody dojdzie i strajk nie będzie konieczny.

O tym więcej pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/tramwaje-stana-motorniczy-nie-wykluczaja-strajku-i-zatrzymania-tramwajow/

Sytuacją w spółce miejskiej interesują się radni. Maria Kosecka, radna niezależna, zapowiada interwencję w tej sprawie.

– Protestują bowiem jest to wypadkowa przyjętej strategii ZKM. Brak inwestycji w pracowników i odpowiednich inwestycji w tabor musi skutkować niezadowoleniem społecznym. Władze miasta winny podjąć natychmiastowe działania w celu załagodzenia konfliktu . Jestem zwolenniczką rozwiązań systemowych przy zachowaniu zasady zrównoważonego rozwoju. Myślę ,że tym tematem powinni także zająć się radni podczas wrześniowego posiedzenia komisji gospodarki przy udziale przedstawicieli załogi ,dyrekcji i oczywiście władz. Posiedzenie planowane jest na 5 września – informuje nas radna Maria Kosecka.

Więcej o tym tu: http://fakty.elblag.pl/radna-krytykuje-wladze-miasta-za-sytuacje-w-tramwajach-elblaskich-czy-bedzie-strajk/

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register