Jest wyrok: Nie wolno pić alkoholu nad Wisłą

Prawie 1,4 tys. mandatów za picie alkoholu na bulwarach wiślanych w Warszawie wystawiła policja w 2015 r. Z opinii prawnej przygotowanej dla warszawskiego magistratu wynika jednak, że nad Wisłą można spożywać napoje wyskokowe. Zatem Bulwar nad Wisłą to ulica czy nie?

Zgodnie z ustawą o wychowaniu w trzeźwości picie alkoholu jest zabronione na ulicach, placach i w parkach. Z opinii prawnej przygotowanej dla stołecznego ratusza wynika, że bulwar nie wpisuje się w definicję ulicy. Inaczej przepisy interpretuje policja i straż miejska, według których bulwary są częścią ulicy i spożywanie alkoholu jest na nich zakazane.

A zaczęło się tak….

W zeszłym roku Marek Tatała poszedł z butelką piwa na schodki leżącego na lewym brzegu Wisły Bulwaru, położonego między mostami Poniatowskiego a Łazienkowskim. To miejsce niebędące drogą publiczną, stanowiące umocnienie pasa rzeki. Tam policja ukarała go mandatem za naruszenie ustawy o wychowaniu w trzeźwości. Tatała mandatu nie przyjął i odwołał się do sądu.

Dzisiaj zapadł wyrok….

Sąd stwierdził, że stołeczne Bulwary Wiślane są ulicą, a więc miejscem, gdzie nie wolno pić alkoholu . Uznał tym samym winę mężczyzny, który pił tam piwo. Odstąpił jednak od wymierzenia mu kary, bo uznał, że obwiniony nie działał w złej wierze.

źródło: radiozet.pl, foto: pap

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register