Już w piątek otwarcie lodowiska w Elblągu

Już w tym tygodniu będzie można pojeździć na łyżwach. W piątek, 8 października, uruchomione zostanie Kryte Lodowisko Helena, a inauguracyjna ślizgawka będzie bezpłatna. MOSiR na dzień otwarcia przygotowuje atrakcję – zabawę z DJ’em. Będzie muzycznie i dyskotekowo.

Wielkimi krokami zbliża się kolejny sezon na lodowisku Helena. Wiele dni trwało budowanie tafli lodowej, która jest już niemalże gotowa, aby gościć w najbliższy piątek pierwszych sympatyków łyżwiarstwa.

Na dzień otwarcia (piątek, 8 października) Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował ogólnodostępną ślizgawkę, która rozpocznie się o godz. 18.00 i potrwa półtorej godziny. Podobnie jak w poprzednich latach, decyzją Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego, wejście na lodowisko będzie bezpłatne.

Należy jednak pamiętać o konieczności zabezpieczenia się w łyżwy we własnym zakresie. Na terenie lodowiska jest możliwość wypożyczenia łyżew w cenie 8 zł za parę.

Lodowisko jest popularnym miejscem sportowej rekreacji elblążan oraz wspólnych spotkań dzieci i młodzieży. Z roku na rok jest coraz chętniej odwiedzanie przez miłośników łyżwiarstwa. W pierwszym dniu sezonu MOSiR przygotuje wyjątkową sesję ze wspólną zabawą prowadzoną przez DJ’a. Będą zabawy i słodkie upominki dla najbardziej aktywnych.

Taneczne rozpoczęcie sezonu, to nie jedyna atrakcja, jaka w nadchodzącym sezonie czeka na odwiedzających elbląskie lodowisko. Będą odbywały się dyskoteki na lodzie, czyli Ice Party prowadzone przez DJ’a, a także inne imprezy muzyczno-rozrywkowe. Od najbliższej soboty, 9 października, ogólnodostępne wejścia będą odbywały się w każdy wtorek, czwartek, piątek o godz. 18.00 i 19.00, a w soboty i niedziele w godzinach 12.30, 13.30, 14.40, 15.40 i 16.50. Każda sesja będzie trwała 50 minut. Natomiast we wtorki (od 12 października) o godz. 18 będą odbywały się zajęcia z nauki jazdy na łyżwach dla dzieci. Od pierwszych dni na lodowisko wrócą również zawodnicy z elbląskich klubów sportowych, a także uczniowie ze szkół w ramach powszechnej nauki jazdy na łyżwach.

Ceny biletów na lodowisko nie ulegają zmianie i wynoszą odpowiednio: bilet normalny – 9 zł, bilet ulgowy – 6 zł, oraz bilet grupowy – 5 zł (powyżej 15 osób). Oprócz biletów jednorazowych, można również zakupić karnety, umożliwiające dziesięć dowolnych wejść na ślizgawkę, w cenie 80 zł – karnet normalny i 50 zł – karnet ulgowy. Dla posiadaczy elbląskiej Karty Dużej Rodziny bilety i karnety na lodowisko można kupić w niższych cenach: bilet normalny – 6 zł, bilet ulgowy – 4 zł, karnet normalny – 50 zł, karnet ulgowy – 30zł. Bilet na naukę jazdy kosztuje 14 zł normalny i 11 zł ulgowy.

Zapraszamy w piątek o godz. 18 pierwszą w tym sezonie ślizgawkę. Wstęp wolny.

Tekst i fot. MOSiR

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register