Kandydat na prezydenta miasta może zablokować budowę basenu odkrytego?

Co robi Michał Missan? Lider radnych PO oraz kandydat na prezydenta Elbląga składa wniosek, który może spowodować opóźnienie budowy kąpieliska miejskiego w naszym mieście. Jeśli Jego interpelacja miałaby szanse na realizację modernizacja otwartego basenu odsunie się w czasie a może w ogóle nie uda się już tego wykonać?

Miasto ma już właściwie wszystkie elementy gotowe, z których może poskładać dofinansowanie modernizacji kąpieliska miejskiego przy ul. Spacerowej /basen odkryty/. Mamy już wybraną koncepcję oraz potrzebną dokumentację.

Urząd Miejski w Elblągu przygotowuje się do złożenia wniosku o dofinansowanie modernizacji basenu odkrytego przy ul. Spacerowej. Ma na to czas do 29 czerwca br.

– Na pewno będziemy składać wniosek o dofinansowanie. Mamy już dokumentację kosztorysowo-projektową całego przedsięwzięcia – mówiła w tamtym roku Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

Urzędnicy nie chcą jednak na razie zdradzić, ile dokładnie ma kosztować basen.

– Dysponujemy kosztorysem inwestorskim, którego szczegółów – z uwagi na czekającą nas procedurę przetargową i brak szczegółów konkursu – nie chcielibyśmy jeszcze ujawniać – mówiła na łamach jednego z elbląskich gazet Joanna Urbaniak.

Elblążanie czekają z utęsknieniem i rozdrażnieniem na ponowne otwarcie basenu miejskiego przy ul. Spacerowej. Dlatego dziwić może wniosek, jaki na wczorajszej sesji Rady Miasta złożył radny Michał Missan – kandydat na prezydenta Elbląga.

– Zgodnie z wcześniejszą deklaracją złożyłem podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej interpelację w sprawie odkrytego basenu przy ul. Spacerowej. Czekam na odpowiedź. Zwróciłem się również o zamieszczenie interpelacji wraz z odpowiedzią na stronie internetowej BIP Urzędu Miejskiego w Elblągu – pisze na swoim koncie na facebooku radny Michał Missan.

Czego domaga się od władz miasta lider Platformy Obywatelskiej?

Michał Missan, w związku z protestami pewnych grup społecznych, chce aby Miasto wycofało się z gotowej już koncepcji modernizacji basenu (koncepcja wybrana w ogłoszonym wcześniej konkursie – wówczas Michał Missan nie protestował przeciwko takim rozwiązaniom) oraz „przyjęcie do realizacji projektu, który pozwoli na podtrzymanie wyjątkowego wizerunku tego obiektu, będącego jednym z niewielu markowych wyróżników naszego miasta. Ponieważ obiekt ten posiada bezsprzeczną wartość historyczną, projekt jego zagospodarowania powinien zostać skonsultowany ze środowiskami historycznymi i służbą ochrony zabytków by uniknąć formalnego zablokowania wszelkich działań inwestycyjnych w przypadku podjęcia inicjatywy wpisania obiektu do rejestru zabytków. Ponieważ determinacja wymienionych środowisk, i to nawet regionalnych, jest bardzo duża, nie można wykluczyć takiego scenariusza. Dlatego w trosce o umożliwienie skutecznej modernizacji obiektu wnoszę o uwzględnienie apelu elblążan o zmianę koncepcji jego zagospodarowania”.

36384675_1288634551270844_5467709134080049152_n

Tyle radny miejski i kandydat na prezydenta Elbląga. Można domniemywać, że Michał Missan robi wszystko, aby powiększyć swój elektorat wyborczy o tzw. środowiska społeczne. Stąd jego ukłon w kierunku środowiska partii Razem oraz grupy inicjatywnej, która chce koniecznie zmienić sposób zagospodarowania kąpieliska miejskiego. Może to i słuszne działanie – jednak oddali mocno w czasie wykonanie kąpieliska dla elblążan.

O tym więcej pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/rusza-boj-o-basen-odkryty-jak-ma-wygladac/

Tylko, że jeśli nawet jakimś cudem prezydent Witold Wróblewski postanowi zrealizować postulat swojego kontrkandydata do urzędu, to takie działania mogą odsunąć mocno w czasie szanse na realizację modernizacji kąpieliska miejskiego. Zwłaszcza, że do końca tego miesiąca nasze Miasto musi już złożyć gotowe wnioski projektowe aby pozyskać środki na remont odkrytego basenu miejskiego.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register