Kandydat na prezydenta RP Rafał Trzaskowski przeciwny przekopowi przez Mierzeję

Budżet CPK powinien zostać przekazany na poduszkę antykryzysową, budżet PFN – na pomoc szpitalom, a środki na Przekop Mierzei Wiślanej – na premie dla lekarzy i pielęgniarek – powiedział prezydent Warszawy i kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski. To nie pierwszy raz, kiedy Trzaskowski kwestionuje sens najważniejszych inwestycji rządu. Dwa lata temu stwierdził, że nie ma sensu budowa CPK, skoro duże lotnisko powstaje w Berlinie.

Konferencję prasową Trzaskowskiego transmitowało TVN 24.

– Najważniejsze jest dziś bezpieczeństwo, służba zdrowia i ochrona miejsc pracy. Musimy znaleźć dodatkowe pieniądze na realizację tych celów. (…) Dlatego postuluję, aby trzy najbardziej kontrowersyjne inwestycje rządu zostały odłożone na dwa, trzy lata, przynajmniej do momentu, w którym uporamy się z epidemią – powiedział.

– Po pierwsze, budżet CPK, który jest szacowany na 75 mld zł powinien zostać przekazany na poduszkę antykryzysową dla ludzi, którzy tracą pracę w związku z epidemią. Po drugie, całość budżetu Polskiej Fundacji Narodowej, ponad 100 mln zł, powinien zostać przekazany na pomoc szpitalom, bo wszyscy wiemy, że szpitale nie są doinwestowane. Po trzecie, środki z kolejnego kontrowersyjnego projektu rządu, przekopu Mierzei Wiślanej, szacowane na 2 mld zł, powinny zostać przekazane na premie dla lekarzy i pielęgniarek – dodał.

Jak stwierdził, dziś „rząd powinien wsłuchać się w to, co mówią obywatele i podążać za obywatelami”.

To nie pierwszy raz, kiedy Trzaskowski podważa sens najważniejszych inwestycji rządu PiS. Głośno było o tym w 2018 r., kiedy kwestionował pomysł stworzenia CPK, skoro w Niemczech powstaje duży port komunikacyjny.

„Mamy gigantomanię PMM, który proponuje lotnisko w szczerym polu. W Berlinie udało się po latach, i będziemy mieli lotnisko, które… no trudno będzie z nim konkurować” – pisał na Twitterze Trzaskowski.

W trakcie dzisiejszej konferencji Trzaskowski odniósł się również do pytań o termin wyborów prezydenckich. Jak stwierdził, za chaos związany z wyborami „odpowiada rząd”, a on „jest gotowy na każdą datę wyborów, bo obywatele chcą wziąć udział w bezpiecznych i demokratycznych wyborach”.

źródło: polska-morska.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register