Koalicja Obywatelska zapowiada rewolucję w komunikacji miejskiej

Nowe tramwaje wyposażone w klimatyzację, kolejna linia tramwajowa, modernizacja komunikacji autobusowej oraz szybka, podmiejska komunikacja z Trójmiastem. To propozycje Koalicji Obywatelskiej dla Elbląga.

Komunikacja miejska w naszym mieście ma od lat swoje bolączki. Największa – sukcesywny spadek ilości pasażerów, przestarzały tabor tramwajowy i drogie bilety. Koalicja Obywatelska chce to zmienić. Robert Turlej, radny PO przedstawił propozycje takiej reformy.

– Główne filary to rozwój ścieżek rowerowych, oparcie transportu miejskiego na komunikacji tramwajowej, nowe wagony wyposażone w klimatyzację. Komunikacja autobusowa, jako dojazd do linii tramwajowych – mówi Robert Turlej.

Turlej wskazał, że są dzielnice miasta, które cierpią na brak dobrej komunikacji. Taka sytuacja powstała po zmianach tras tramwajowych linii nr 4 i 5.

– Dlatego proponujemy utworzenie linii nr 6, która poruszałaby się po pętli – od ul. Ogólnej do Ogólnej – dodaje Robert Turlej. – To uzupełni linie nr 4 i 5 oraz zapewni elblążanom wygodny dostęp do komunikacji miejskiej.

Koalicja Obywatelska chce również reorganizacji tras linii autobusów miejskich, które obecnie często jeżdżą jeden za drugim, „stadami”.

– Dziś autobusem nie dojedziemy do CRW „Dolinka” czy do Bażantarni – dodaje radny Turlej.

Mają również pojawić się w głównych częściach miasta węzły przesiadkowe, zintegrowane z komunikacją tramwajową i autobusową.

– Musimy również dobrze skomunikować mieszkańców osiedli podmiejskich – Krasnego Lasu, Próchnika, Bielan, Rubna – mówi Robert Turlej. – Komunikacja autobusowa powinna mieszkańców tych dzielnic do pętli tramwajowych w Elblągu.

W Elblągu mają pojawić się również biletomaty oraz większa ilość punktów, gdzie będzie można doładować Elbląską Kartę Miejską. Koalicja Obywatelska chce również utworzyć podmiejską komunikację autobusową z Trójmiastem dla elblążan.

2 komentarze

  • 198 Reply

    6 września 2018 at 17:53

    Popieram Pana Turleja za uwagi odnosnie Komunikacji Miejskiej.To wymaga porawy.

  • Albert Pierrepoint Reply

    6 września 2018 at 18:01

    Ha!Ha! Co wybory to obiecanki i bzdury!

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register