Kolejne wyroki sądu w Elblągu. Kierowcy bez uprawnień skazani

Sąd Rejonowy w Elblągu wydał kolejne już wyroki w sprawach kierujących, którzy jechali bez uprawnień. Muszą zapłacić w sumie 3 tys. zł grzywny i mają zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na 6 i 12 miesięcy.

Pierwszy przypadek dotyczy 30-letniej kobiety, która 31 grudnia 2020 roku przy ulicy Łęczyckiej kierowała BMW. Wyrokiem sądu musi zapłacić 1 000 zł grzywny i nie może przez najbliższe 6 miesięcy w ogóle kierować pojazdami mechanicznymi.

Kolejny przypadek miał miejsce 20 lutego br. w miejscowości Dymnik (gm. Rychliki). 28-latek jechał daewoo. Nie miał prawa jazdy. Został zatrzymany do kontroli. Policjanci skierowali do sądu wniosek. On również musi zapłacić grzywnę w wysokości 1 000 zł i ma zakaz prowadzenia na 6 miesięcy.

Ostatni przypadek dotyczy 23-latka, który al. Jana Pawła II jechał audi nie mając do tego uprawnień. On z kolei dostał 12 miesięcy zakazu prowadzenia samochodów i 1 000 zł grzywny.

Wszyscy kierujący dopiero po tym czasie będą mogli otrzymać uprawnienia, o które dopiero mogą się starać. Jeżeli w tym okresie zostaną zatrzymani za kierownicą to odpowiedzą za przestępstwo. Za złamanie sądowego zakazu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register