Kolejni mieszkańcy Elbląga oszukani

Publikujemy trzy oszustwa, które zostały zgłoszone na policję w Elblągu w czasie weekendu. Trzy przypadki które pokazują jak dużo możemy stracić (finansowo) gdy damy się nabrać na historie ułożone przez oszustów.

Pierwsza sytuacja dotyczy kobiety, która chcąc zainwestować pieniądze dała się namówić oszustowi na inwestycję w „ropę naftową”. Kobieta dokonywała operacji na „koncie inwestycyjnym”. W konsekwencji straciła kwotę ponad 50 tysięcy złotych.

Inna kobieta poprzez sklep internetowy zakupiła pellet drzewny za który dokonała przelewu na podane przez sprzedawcę konto. Była to kwota blisko 3 tysięcy złotych. Do chwili obecnej nie otrzymała ani zwrotu pieniędzy ani zamówionego towaru.

Trzecie oszustwo to najmniejsza stracona kwota, bo około 70 złotych. Pewien mężczyzna zgłosił, że taką właśnie kwotę utracił w wyniku wprowadzenia go w błąd. Na doładowanie konta w przedpłaconej metodzie płatności online. Klienci tej metody mogą kupować kupony w lokalnych punktach sprzedaży i płacić online, wpisując kod przy kasie na odpowiedniej stronie internetowej.

Na podstawie informacji KMP Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register