Kompletnie pijana kobieta prowadziła auto. Wiozła własne dziecko!

Miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie i pod opieką małe dziecko. To niestety nie powstrzymało jej, aby wsiąść za kierownicę auta i pojechać na zakupy. Jednak na takie zachowanie na drodze nie ma przyzwolenia, czemu przykład dały czujne ekspedientki, które zaalarmowały policjantów. 33-latce może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności. O niewłaściwym sposobie sprawowania opieki nad dzieckiem zostanie poinformowany sąd rodzinny i nieletnich.

W czwartej po godzinie 19.00 oficer dyżurny mrągowskiej policji otrzymał informację o tym, że do sklepu spożywczo-monopolowego w Sorkwitach przyjechała kobieta wraz z małym dzieckiem. Nie byłoby w tym nic dziwnego poza tym, że jak zauważyły ekspedientki kobieta była pod wyraźnym wpływem alkoholu.

Pod wskazany adres natychmiast pojechał patrol policji. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 33-latki i potwierdzili przypuszczenia czujnych pracownic sklepu.

Kobieta miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie i w tym stanie przyjechała ze Starego Gielądu do Sorkwit na zakupy. Dodatkowo niepokojące było to, że pod jej opieką było 2,5-letnie dziecko.

W efekcie kobieta będzie tłumaczyła się za popełnienie przestępstwa kierowania w stanie nietrzeźwości. Za to grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat, przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten może być orzeczony to 3 lata. Dodatkowo informacja na temat niewłaściwego sprawowania opieki nad dzieckiem trafi do sądu rodzinnego i nieletnich.

Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. W sprawach o wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących, sąd obligatoryjnie orzeka nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. złotych.

Kobiecie zatrzymano prawo jazdy.

KWP Olsztyn

1 komentarz

  • Arche Reply

    13 stycznia 2018 at 13:05

    Czy naprawdę nie macie o czy pisać ? Gdańsk leży dużo bliżej niż okolice Mrągowa, a nie piszecie co tam się dzieje (podejrzewam, że tego typu zdarzeń jest dużo więcej i dużo ciekawszych). Co po wiadomościach z okolic Mrągowa na stronie Elbląga ? Czyżby liczyła się ilość publikowanych wiadomości w ciągu dnia (czyli statystyka) ? Osobiście nie znajduję żadnej sensownej odpowiedzi.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register