Kompletnie pijany kierowca wjechał do rowu. Wiózł 5-letnią córkę!

Kara dwóch lat pozbawienia wolności grozi 35-latkowi, który jadąc z 5-letnią córką pomylił drogi i wjechał do rowu. Jak się okazało mężczyzna był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 3 promile. Kierowca został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty.

W środę (25.04.2018) około godz. 14:30 policjanci ostródzkiej komendy otrzymali informację, że w m. Rychnowo samochód osobowy wjechał do rowu.

Według zgłoszenia, w pojeździe miało znajdować się dziecko a zachowanie kierowcy wskazywało na to, że mógł być pijany. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. 35-latek znajdował się pod znacznym wpływem alkoholu. Badanie na zawartość tej substancji w jego organizmie wykazało ponad 3 promile.

Mężczyzna tłumaczył, że jechał z córką na lotnisko, pomylił drogi i wjechał do rowu. Na szczęście zarówno 5-latka jak i jej ojciec nie odnieśli żadnych obrażeń. Z uwagi na stan, w jakim znajdował się mężczyzna, nie mógł on sprawować opieki nad swoim dzieckiem. Dziewczynka została przekazana pod opiekę rodziny, natomiast 35-latek trafił do policyjnej celi.

Po wytrzeźwieniu, następnego dnia usłyszał zarzuty kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do nich i złożył wyjaśnienia. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

KWP Olsztyn

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register