To Oni mają obniżyć koszty ciepła w Elblągu. Czy dadzą radę?

Rano prezydent Witold Wróblewski poinformował, że odwołał zarząd i radę nadzorczą miejskiej spółki EPEC. Teraz okazuje się, że są już nowe osoby, które mają pokierować przedsiębiorstwem oraz doprowadzić do obniżenia cen ciepła.

Prezydent Elbląg powołał do Rady Nadzorczej EPEC prawnika Tomasza Wagnera, swojego zastępcę Janusza Nowaka, który nie będzie pobierał za tę pracę wynagrodzenia oraz inżyniera Henryka Wronkowskiego. Ten ostatni będzie też chwilowo pełnił obowiązki prezesa EPEC.

Jak informuje Radio Olsztyn powodem tego ruchu prezydenta jest możliwość skorzystania przez Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej z Funduszy Norweskich na budowę nowoczesnego modelu zaopatrzenia miasta w ciepło i pozyskanie dotacji na ten cel.

Ten niespodziewany ruch to efekt niedawnej konferencji na temat gminy samowystarczalnej energetycznie, podczas której w Elblągu naukowcy przedstawili nowe spojrzenie na sprawę dostaw ciepła.

Czasu jest mało – tylko do końca czerwca i zdaniem prezydenta Witolda Wróblewskiego odwołane władze spółki nie dawały gwarancji, że podołają takiemu zadaniu. Dodajmy, władze Elbląga nie wynegocjowały jak dotąd nowych zasad dostaw ciepła od Energi, a umowa się kończy.

Radny PiS Janusz Hajdukowski na ostatniej sesji zażądał raportu na piśmie w tej sprawie. Radni chcą też otwartej debaty o bezpieczeństwie cieplnym Elbląga.

Komunikat w sprawie odwołania władze spółki EPEC publikowaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/wstrzas-w-epec-prezydent-odwoluje-zarzad-spolki-i-rade-nadzorcza/

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register