Kupujemy mieszkanie – co brać pod uwagę?

Kupno mieszkania to poważna decyzja, dla większości osób jest to jedna z najważniejszych, życiowych decyzji. Dlatego warto ją dobrze przemyśleć. O jakich kwestiach należy myśleć i co konkretnie wziąć pod uwagę przy szukaniu mieszkania dopasowanego do naszych potrzeb?

Mieszkanie z rynku pierwotnego czy wtórnego?

Pierwszą kwestią na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze wymarzonego mieszkania jest to czy będzie ono pochodzić bezpośrednio od dewelopera, a więc z rynku pierwotnego, czy może będzie to mieszkanie z drugiej ręki, a więc z rynku wtórnego. Każda z tych opcji ma swoje wady i zalety, ale najlepiej w takim przypadku kierować się po prostu własnymi oczekiwaniami. Na mieszkanie od dewelopera przyjdzie nam zwykle nieco poczekać, a w przypadku mieszkania z rynku wtórnego zwykle można natychmiastowo się wprowadzić.

Cierpliwość może się jednak opłacić w przypadku mieszkania od dewelopera, bo otrzymamy nowoczesne i dopasowane do naszych potrzeb mieszkanie stworzone według najnowszych technologii, spełniające rygorystyczne wymagania pod względem energooszczędności i ekologii. Tego typu mieszkania na sprzedaż Gocław to doskonały przykład tego, że nowoczesne rozwiązania są realnie godne uwagi.

Lokalizacja

Kluczową kwestią przy zakupie mieszkania jest jego lokalizacja. Liczy się nie tylko bliskość do pracy oraz szkoły lub przedszkola w przypadku rodzin, ale także łatwy dostęp do sklepów i punktów usługowych. Warto także przyjrzeć się temu czy w okolicy działa komunikacja miejska, która pozwoli szybko dostać się do ważnych punktów w mieście. Należy też bacznie zwrócić uwagę na otoczenie – niekiedy hałaśliwa ulica lub obecność głośnego zakładu pracy w najbliższej okolicy może być poważnym problemem dla mieszkańców konkretnego osiedla. Najlepiej więc wybrać mieszkanie w miejscu w którym nie ma problemów z dojazdem, a sama lokalizacja obiektu nie znajduje się daleko od często odwiedzanych przez nas miejsc.

Stan techniczny budynku

Niezwykle ważną kwestią jest sprawdzenie aktualnego stanu technicznego budynku w którym znajduje się mieszkanie na sprzedaż. Sprawdzenie kupowanego mieszkania to nie wszystko – jeśli sam budynek jest w kiepskim stanie to może się okazać, że właściciele mieszkań będą musieli liczyć się z kosztownymi remontami. Mogą być też przykładowo problemy z niedziałającą windą, oświetleniem i inne tego typu elementy. Warto zwrócić uwagę na tego typu kwestie, które mogą być sygnałem poważnych zaniedbań. Co oczywiście ostatecznie może doprowadzić do tego, że będzie wiązać się to w przyszłości z kosztownymi remontami.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register