KWW „Razem dla Elbląga” prezentuje swoje „jedynki”

Sławomir Malinowski, który ubiega się o urząd Prezydenta Elbląga z KWW „Razem dla Elbląga”, przedstawił w poniedziałek (11 marca) kandydatów do Rady Miasta Elbląga.

Do Komisji Wyborczej KWW „Razem dla Elbląga” złożyło po 600 podpisów do każdego okręgu wyborczego.

– Pierwsze 650 podpisów zebraliśmy w ciągu 4 dni. Później doszło ok. 2 tys., więc w sumie mamy niemal 3 tys. podpisów. Pozostałą część, zawierającą dane wrażliwe zniszczyliśmy, aby nie zostały później niewłaściwie wykorzystane przez niepowołane osoby – mówi Sławomir Malinowski.

„Jedynkami” KWW „Razem dla Elbląga” zostali Andrzej Ławrynowicz (okręg 1), Wojciech Janik (okręg 2), Sławomir Malinowski (okręg 3), Piotr Imiołczyk (okręg 4) i Edmund Szwed (okręg 5).

Kandydatem na radnego był przez chwilę Mariusz Lewandowski, który ostatecznie postanowił się wycofać.

– On prowadzi kilka dochodzeń śledczych dziennikarskich. Pierwszy raz, kiedy poprosiłem go, żeby nie publikował jako kandydat na radnego tego, do czego doszedł, przyjął to z pokorą i nie opublikował. Dotyczyło to powiedzmy komitetu A. Po kilku dniach zgłosił się z pytaniem, czy może opublikować tekst dotyczący komitetu B. Również odmówiłem. Po trzeciej odmowie pan Mariusz złożył rezygnację – informuje Malinowski.

Sławomir Malinowski podkreślał, że celem komitetu nie jest atakowanie kogokolwiek, a jeśli ktoś chce to czynić, powinien to robić na własny rachunek.


– My chcemy stworzyć w Elblągu społeczeństwo, które będzie się wzajemnie wspierało, nie konfliktowało. Startują od nas ludzie, którzy mają 22 lata, ale też startują ludzie, którzy mają 67 lat. Jest cały przekrój społeczny, od lewej do prawej strony – przekonywał kandydat.

Sławomir Malinowski zapowiedział, że piętnastopunktowy program KWW „Razem dla Elbląga” będzie w najbliższym czasie przedstawiany szerzej na spotkaniach wyborczych z mieszkańcami.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register