Budownictwo mieszkaniowe jest motorem napędowym rozwoju gospodarczego Elbląga

Edmund Szwed kandydat na radnego z KWW RAZEM dla ELBLĄGA twierdzi i uzasadnia, że budownictwo mieszkaniowe jest motorem napędowym rozwoju gospodarczego Elbląga.

KWW RAZEM dla ELBLĄGA, proponuje Strategię Rozwoju Elbląga na lata 2024-2029 w postaci projektu pilotażowego,  który  po uruchomieniu w Elblągu, będzie  powielany w 380  gminach w Polsce.

Najszybszą i najbardziej efektywną drogą rozwoju gospodarczego Elbląga, jest uruchomienie Strategii  Rozwoju Elbląga, która pozwoli stworzyć 7400 miejsc pracy z min. wynagrodzenia  9 000 zł netto. W ciągu 2-3 lat elblążanie będą mogli mieć szansę wynajmu domu plus energetycznego za 540 zł/mies. i kosztami jego utrzymania na poziomie ok. 100 zł/mies. Takie warunki pracy i wynagrodzenie pozwoli  zatrzymać młodych elblążan w naszym mieście. Dla Elbląga „zysk” to mieszkańcy i inwestorzy. Zwiększą się wówczas przychody z podatku PIT i z podatku od nieruchomości, czy CIT.

KWW RAZEM dla ELBLĄGA proponuje Strategię  Rozwoju Elbląga, która uwzględnia najnowsze trendy światowe oraz wypełnia Dyrektywę Unijną 31/2010/UE, która nakazuje budowę domów w technologii plus energetycznej przez samorząd, Skarb Państwa, osoby  fizyczne i firmy prywatne.

Dlatego KWW RAZEM dla ELBLĄGA proponuje produkcję domów modułowych plus energetycznych pod dachem a ich  montaż odbywa się na budowie. Domy są wykończone „pod klucz” i bardzo bogato wyposażone w sprzęt AGD.

W pierwszym etapie na Terkawce powstanie zakład produkcyjny  oraz trzy zakłady pokrewne, gdzie znajdzie zatrudnienie ok. 7400 pracowników z minimalnym wynagrodzeniem na poziomie 9000 zł netto. Z tego powodu pracownicy zapłacą do budżetu Miasta zaliczkę na podatek PIT od wynagrodzeń w wysokości  ok. 29,52 mln zł.

Uruchomienie Strategii Elbląga, spowoduje ogromny wpływ środków do budżetu Miasta, który dzisiaj nie istnieje. W rzeczywistości wpływy te będą wyższe, gdyż pracownicy niewykwalifikowani otrzymają wynagrodzenia min. 9 000 zł netto, a na stanowiskach   kierowniczych wynagrodzenie będzie na poziomie 12 000 zł, a kadra dyrektorska jeszcze więcej.

Realizacja Strategii Rozwoju Elbląga, pozwoli pozyskać dużą liczbę nowych mieszkańców i dodatkowo stworzyć nowe wysokopłatne miejsca pracy. Dzięki takiemu posunięciu wzrośnie atrakcyjność Elbląga początkowo jako sypialni dla Gdańska, a w drugim etapie, jako centrum turystyki i biznesu.

Patrząc na Strategię Rozwoju Elbląga, tylko od strony wpływu środków finansowych do kasy Miasta z tytułu budowy zakładu produkcji elementów modułowych domów plus energetycznych na terenie Terkawki oraz zabudowa tymi domami Modrzewiny Północ wraz z infrastrukturą, czyni ją bardzo atrakcyjną.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register