Lubisz czytać? Będą rozdawali książki w „Ogrodach”

8 listopada w Centrum Ogrody odbędzie się akcja „Książka w ciemno”. Młodzi ludzie będą propagować wśród klientów czytelnictwo, jako najbardziej pozytywny nałóg jaki można mieć. Organizatorami akcji są: Centrum Ogrody, Stowarzyszenie „Alternatywni” oraz Zespół Szkół Pijarskich w Elblągu.

Umberto Eco powiedział: „Kto czyta książki, żyje podwójnie”. Lektura nie tylko dostarcza pożytecznej wiedzy, ale również pobudza wyobraźnię i wspiera nasz rozwój. W środę, 8 listopada, od godz. 18.00 na pasażach Centrum Handlowego Ogrody, ci, którzy książki już pokochali, będą zachęcać do tego pozostałych.

Akcja będzie polegać na rozdawaniu książek „w ciemno”, co oznacza, że za darmo będzie można stać się posiadaczem nowej pozycji do domowej biblioteczki. Animatorzy będą promować literaturę wśród najmłodszych poprzez gry, zabawy i wspólne czytanie. Wolontariusze polecą lekturę nie tylko dzieciom, ale również młodzieży, rodzinom, paniom i panom oraz seniorom. Na ławkach w galerii będzie można choć na chwilę przysiąść i posłuchać czytanych na głos fragmentów książek.

– Nasza galeria to miejsce zakupów, ale również spędzania wolnego czasu. Czytanie jest rozrywką, nie tylko na długie zimowe wieczory, umila nam też czas, gdy czekamy na umówione spotkanie czy podczas posiłku – mówi Anna Krakowska, dyrektor CH Ogrody. – To nas rozwija, pobudza kreatywność, pozwala śledzić trendy. Centrum handlowe – przez swoją przyjazną przestrzeń publiczną jest bardzo dobrym miejscem na promowanie takich idei.

W samych Ogrodach ofertę książek można znaleźć między innymi w salonach: Empik, InMedio, Kolporter, czy właśnie otwartej księgarni Świat Książki. Przy okazji wydarzenia promocje na zakupy zaoferowali:
• Salon Empik – rabat 10 proc. na jednorazowe zakupy (zakup na jednym paragonie)
• Księgarnia Świat Książki – rabat 50 proc. na drugą książkę (dotyczy wybranych książek).

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register