Michał Missan nowym prezydentem Elbląga

Kandydat Koalicji Obywatelskiej – Michał Missan wygrywa II turę wyborczego starcia o urząd Prezydenta Elbląga. Pokonał swojego kontrkandydata z PiS, posła Andrzeja Śliwkę. Missan będzie miał komfortową sytuację w Radzie Miasta, gdzie Koalicja Obywatelska posiada aż 15 radnych. Jednak prezydent-elekt zapowiada, że jest otwarty na aktywną współpracę ze wszystkimi środowiskami miejskimi.

Jak podała na swojej stronie PKW po podliczeniu danych ze wszystkich 62 obwodowych komisji w Elblągu, Michał Missan (KO) otrzymał 20 461 głosów (57,92 proc.), a na Andrzeja Śliwkę (PiS) – zagłosowało 14 863 wyborców (42,08 proc.).

– Moi drodzy, dziękuję za każdy jeden głos, który na mnie oddaliście. To dla mnie zaszczyt i ogromna nobilitacja. Nie zawiodę Was, każdego dnia będę starał się zrobić jak najwięcej dla Elbląga i elblążan – skomentował „na gorąco” wyniki wyborów Michał Missan.

Mimo, że nowy prezydent będzie posiadał w Radzie Miasta większość, czyli 15 radnych miejskich, zapowiada również chęć współpracy z radnymi PiS dla dobra Elbląga oraz miejskimi organizacjami, które w wyborach samorządowych startowały, ale nie wprowadziły swoich przedstawicieli do Rady Miasta.

Kandydat PiS na prezydenta Elbląga – Andrzej Śliwka, pogratulował zwycięstwa Michałowi Missanowi choć wyraził obawy, że wiele projektów, które prezentował w kampanii wyborczej może nie zostać zrealizowanych.

– W tej kampanii udało mi się pokazać, że można prowadzić kampanię w sposób merytoryczny, mając konkretne pomysły na rozwój miasta – niestety na: wdrożenie bezpłatnej i dostępnej komunikacji miejskiej dla mieszkańców, nowy stadion i inne ważne projekty przyjdzie nam jeszcze poczekać.  Konsekwentnie będę jednak dalej działać, aby spełnić nasze wspólne marzenie o lepszym Elblągu. Wiem jedno: poparcie, jakiego mi Państwo udzieliliście – blisko 15 tysięcy głosów – to dla mnie ogromne wyróżnienie i motywacja do dalszego działania. Tym bardziej, że udało się to osiągnąć pomimo ataków i hejtu skierowanego na mnie i moją rodzinę, których skala przybrała niespotykany wcześniej poziom. To nie koniec, to dopiero początek. Kochani, obiecuję, że niezależnie od sprawowanej roli – tak samo jak wcześniej jako wiceminister, tak i teraz jako poseł z Elbląga – zrobię wszystko, aby wspierać działania korzystne dla naszego miasta i jego mieszkańców. Chciałbym również pogratulować wygranej Panu Michałowi Missanowi. Liczę, że Pana odcięcie się od złej polityki poprzednika nie było tylko częścią wyborczej strategii, ale że rzeczywiście dotrzyma Pan słowa i nie będzie kontynuatorem dotychczasowych rządów. Mam nadzieję, że nie zawiedzie Pan zaufania, jakim obdarzyli Pana mieszkańcy, a swoje decyzje będzie Pan zawsze podejmować wsłuchując się w ich głos – informuje Andrzej Śliwka.

Dwa tygodnie temu w I turze rywalizowało pięciu kandydatów: Missan otrzymał wtedy 44,36 proc. głosów, a Śliwka 34,69 proc. Wybory do rady miejskiej wygrała KO, która zdobyła 15 mandatów, co zapewnia jej samodzielną większość. Pozostałe 10 mandatów uzyskało PiS.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register