„Mocny” długi weekend elbląskich policjantów – wypadki, kolizje, zatrzymania prawa jazdy!

Podczas przedłużonego weekendu policjanci interweniowali 335 razy. W czasie tych interwencji wylegitymowano 774 osoby co pozwoliło na zatrzymanie 4 osób poszukiwanych. 45 nietrzeźwych policjanci przewieźli do wytrzeźwienia do pogotowia socjalnego. Funkcjonariusze prewencji skontrolowali 41 kierujących. Z kolei policjanci ruchu drogowego takich kontroli przeprowadzili ponad 456. Był jeden wypadek drogowy i 28 kolizji.

W trzech przypadkach zatrzymano prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Za wykroczenie to karano kierujących 500 złotowym mandatem. Policjanci w 6 przypadkach kontroli mieli do czynienia z kierującymi, którzy nie posiadali uprawnień. Zatrzymano także 3 kierujących w stanie nietrzeźwości. Rekordzista weekendu miał ponad promil.

Patrol ruchu drogowego zatrzymał go w sobotę przy ul. Płk. Dąbka. Mężczyzna kierował osobowym renault. Za jazdę autem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata uprawnień do kierowania. Dodatkowo sąd wydaje takiej osobie zakaz kierowania wszelkimi pojazdami. Jego naruszenie rodzi dodatkowe konsekwencje prawne.

Policjanci obsługiwali także wypadek drogowy w miejscowości Gołutowo (gm. Rychliki). Doszło do niego w również w minioną sobotę. 22-letnia kobieta jadąca seatem Toledo straciła panowanie nad samochodem i na łuku drogi uderzyła w barierę ochronną i drzewo a następnie jej auto przewróciło się na dach. W stanie ciężkim trafiła do szpitala. Przez długi weekend było 28 kolizji.

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register