MOPS dożywia dzieci w domach

W czasie kiedy elbląskie placówki oświatowe zostały zamknięte w związku z epidemią koronawirusa, wstrzymane zostało także dożywianie dzieci w szkołach. W tym szczególnym okresie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zorganizował paczki i wsparcie finansowe na dożywianie dzieciaków w domu.

Elbląski MOPS dożywiał w szkołach ponad 880 dzieci i to do nich trafiła już pomoc m.in. w postaci paczek. Ponad 260 dzieci, w ponad 130 rodzinach, otrzymało paczki żywnościowe. Pozostałe rodziny otrzymają natomiast pomoc pieniężną na przygotowanie posiłku lub zakup produktów. Paczka żywnościowa składa się z podstawowych produktów niezbędnych przede wszystkim do przygotowywania pożywnych śniadań.

W pierwszej kolejności wsparcie otrzymały dzieci, które były pod opieką asystenta rodziny, 64 paczki dla dzieci z 34 rodzin. Kolejne paczki zostały przekazane w miniony piątek (100 dzieci w 48 rodzinach). Ostatnie paczki rozdysponowane zostały na początku tego tygodnia (100 dzieci z 57 rodzin). Rozwożenie paczek realizowali wspólnie pracownicy Ośrodka i żołnierze 43 Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Braniewie.

Przy tej okazji elbląski MOPS chce ukazać rolę asystentów rodziny, którzy także w tym trudnym czasie wspierają dzieciaki i ich najbliższych.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register