“Mordercy bez zlecenia” – nowa akcja policji

Henryk – ma na swoim koncie zabójstwo czteroosobowej rodziny. Ewelina – skutecznie pozbawiła życia dwójkę swoich dzieci. Tomasz – odebrał życie 11-latkowi. To tylko trzech przedstawicieli grona zabójców, którzy działają bez zlecenia i zupełnie przypadkowo wybierają swoje ofiary. Dlaczego to robią? Co nimi kieruje? Dowiecie się oglądając ten krótki film, przygotowany przez Truso TV i policjantów z Elbląga.

Policjanci z Elbląga współtworzyli filmowy spot, który ma na celu uświadomić, że wsiadając po pijanemu za kierownicę auta stajemy się… potencjalnym mordercą.

Spot „Mordercy bez zlecenia” powstał jako element miejskiego programu Bezpieczny Elbląg. W jego realizację tak jak i przy poprzednich spotach zaangażowany był sprawdzony już zespół: elbląskiej Policji oraz ekipy Telewizji Truso TV, która jak zwykle dała z siebie wszystko.

Po filmach „Oszukaj oszusta” czy „Drogowych realiach”, które na portalach YouTube i Facebook osiągnęły kilkaset tysięcy wyświetleń oraz odniósł efekt informacyjny i prewencyjny w kwestii oszustw dokonywanych na seniorach, czy wypadków drogowych – tym razem autorzy postanowili przypomnieć o tym, jak ważne jest bycie trzeźwym, gdy wsiadamy za kierowcę auta. Od początku roku policjanci z Elbląga zatrzymali 227 kierujących którzy kierowali mając promile w organizmie.

 

– Nie jest to zwykła forma mówiąca o prewencji – mówi kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu. – Film przenosi nas do pubu i w dość nietypowy sposób opowiada o problemie. Pojawia się alkohol, amunicja, broń i pewne uproszczone porównanie tego, co może stać się za chwilę. Film ma oddziaływać na widza i zapadać w pamięć, jeżeli udało się to osiągnąć to już naprawdę dużo. Zapraszam do obejrzenia spotu i jego oceny a jeżeli zrobił wrażenie udostępnienie go znajomym.

Film był realizowany przez Truso Tv, które ma na koncie też wcześniejsze spoty: „Oszukaj oszusta”, oraz „Drogowe realia”. Przy realizacji „Morderców bez zlecenia” zaangażowani byli: Jacek Żukowski, Krzysztof Paluszyński, Michał Kisiel, Bartłomiej Kusowski, Paulina Borkowska i Grzegorz Lechwar – Klub Muzyczny Mjazzga.

– Dziękujemy osobom, które wystąpiły w spocie, a także tym wszystkim, którzy brali udział przy jego realizacji – mówi Jacek Żukowski redaktor naczelny Truso Tv.

Emisja filmu rozpocznie się w tym tygodniu na antenie Truso Tv oraz w Internecie na kanale YouTube Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Spot trafi także na stronę Komendy Głównej Policji oraz na portale społecznościowe.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register