Miał być interes życia a wyszedł…przekręt

Do Komendy Miejskiej Policji w Elblągu wpłynęło zgłoszenie dotyczące wyłudzenia pieniędzy podczas operacji na koncie kryptowalut.

Oszukanym jest pewien elblążanin, do którego miał zgłosić się inny mężczyzna oferując możliwość sporego zysku. Podał się przy tym za przedstawiciela firmy zajmującej się obrotem kryptowalutą. Mężczyzna za pomocą aplikacji uzyskał dostęp do tableta, którym posługiwał się oszukany. Co stało się później, nie trudno się domyślić. Z konta mężczyzny została przelana spora kwota pieniędzy na nieznane konto. Z zakładanego dużego zysku wyszła równie duża ale strata. Policja prowadzi teraz czynności zmierzające do ustalenia oszusta.

W przeciwdziałaniu tego typu przestępstwom bardzo ważna jest prewencja. Czyli wyczulanie potencjalnych ofiar, aby mieli mniej zaufania do obcych osób oferującym im szybkie wzbogacenie się szczególnie na operacjach finansowych. Szybki zysk może okazać się szybką utratą oszczędności. Pamiętajmy o tym odbierając wiadomość mailową lub z komunikatora internetowego od takich właśnie osób.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register