Motoserce – oddaj krew podczas Elbląskiego Święta Chleba!

Motoserce jest akcją wynikającą z potrzeby serca i chęci działania. Zwraca ona uwagę na brak tego cennego daru w polskich szpitalach, oraz pragnie propagować ideę krwiodawstwa. Dzięki zaangażowaniu ponad 80 Klubów Motocyklowych z całej Polski jesteśmy w stanie wspierać zasoby szpitali.

Podczas tegorocznego Święta Chleba w Elblągu odbędzie się kolejna edycja Motoserca. Krwiobus ustawiony zostanie na elbląskiej starówce na parkingu przy Tortudze 2 września (sobota). Krew będzie można oddawać od godziny 9.00 do około 14.00. W tym roku, jak i w poprzednich latach Moto Team Elbląg wraz z Klubem Motocyklowym Road To North gorąco zachęca do donacji. W 2016 zebraliśmy 24 litry ratującej życie krwi. Na 2 września przygotowaliśmy małą niespodziankę, która umili ten dzień wszystkim obecnym, Gorąco zapraszamy. Pamiętajcie. KREW – DAREM ŻYCIA!

Kto może oddać krew? Każdy, kto:
•    jest w wieku od 18 do 65 lat
•    waży powyżej 50 kg
•    posługuje się językiem polskim
•    przedstawi dokument tożsamości ze zdjęciem, adresem zamieszkania oraz numerem PESEL
•    odpowiada wymaganiom zdrowotnym pozwalającym na ustalenie na podstawie badań lekarskich i badań laboratoryjnych, że każdorazowe pobranie krwi nie spowoduje ujemnych skutków dla jego stanu zdrowia lub stanu zdrowia przyszłego biorcy w szczególności na skutek występowania przeciwwskazań stałych lub czasowych do pobrania krwi, a temperatura ciała, która mierzona jest pod pachą nie powinna przekraczać 37st. C
•    przeszedł pozytywne badanie lekarskie poprzedzające pobranie krwi od kandydata na dawcę krwi lub od dawcy krwi, obejmujące wywiad medyczny oraz skrócone badanie przedmiotowe.

Wystarczy przyjść, wypełnić wniosek i wejść do autobusu – jest tam lekarz, który nas zbada oraz pielęgniarki, które zaopiekują się wami.

motoserce

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register