Największe Oceanarium w Europie powstanie w Gdańsku

Rekiny i inne egzotyczne zwierzęta (łącznie ponad 160 gatunków), Ameryka Południowa na wyciągnięcie ręki, nowa przestrzeń do wypoczynku dla mieszkańców, i atrakcje dla turystów zza granicy – to wszystko wkrótce będzie miała do zaoferowania gdańska Letnica. Rozpoczyna się budowa Oceanarium Nautilus Gdańsk – największego obiektu w Europie.

Nautilus Gdańsk będzie nowoczesnym obiektem edukacyjno-rozrywkowym, należących do największych w Europie – jego całkowita powierzchnia wyniesie ponad 50 tys. m2. Imponujący kompleks będzie składał się z multimedialnego oceanarium, Egzotycznej Laguny, świata wirtualnej rzeczywistości oraz hotelu z zapleczem konferencyjnym i galerią medyczną. Oferta spędzania czasu wolnego zostanie także wzbogacona o gastronomię, handel i drobne usługi.

– Obiekty, takie jak Nautilus pełnią wiele ról – tworzą przestrzeń do spędzania czasu wolnego dla mieszkańców, przyciągają turystów, napędzają lokalną gospodarkę i przyczyniają się do rozwoju kolejnych inwestycji w miastach, w których funkcjonują – mówił Marek Nowara, prezes PFI Future, podczas oficjalnej prezentacji dotyczącej realizacji inwestycji, która odbyła się w piątek, 12 października.

Konsorcjum PFI Future będzie odpowiadać za realizację w partnerstwie publiczno-prywatnym z właścicielem stadionu – spółką Arena Gdańsk – na podstawie konkursu rozstrzygniętego w 2017 roku i umowy inwestycyjnej podpisanej w kwietniu 2018 roku. Inwestycja jest elementem projektu „Letnica 3.0”, kolejnego etapu rewitalizacji i uatrakcyjnienia dzielnicy.

– Chcemy, aby Gdańsk sięgał po więcej, by stawał się coraz lepiej rozpoznawalną, ale i rozwijającą się w sposób zrównoważony destynacją turystyczną. By stał się numerem jeden wybrzeża Bałtyku. Liczę, że nasza inwestycja przyczyni się do takiego właśnie rozwoju Gdańska – podkreślał Nowara.

Tematem przewodnim obiektu będzie Ameryka Południowa, a inwestor obiecuje całkowicie nowy format zwiedzania oparty o „przeżycia” i dobre emocje tworzone podczas odwiedzin.

Otwarcie Nautilus Gdańsk zaplanowane jest na koniec 2022 roku. W pierwszym etapie zostanie wykonane oceanarium, w następnym – Egzotyczna Laguna, hotel i galeria medyczna. Szacowany całkowity koszt inwestycji wyniesie 450 mln złotych.

Źródło: gdansk.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register