Nauczyciele z Elbląga uczyli się pracy z uczniami z autyzmem

W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym Nr 1 w Elblągu, od września 2017 r., w ramach programu POWER, realizowany jest projekt „Autyzm – Nowe Wyzwania, Nowe Horyzonty”.

W dniach 30.07 – 03.08.2018 r. grupa pięciu nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Nr 1 w Elblągu uczestniczyła w szkoleniu z zakresu pracy z dzieckiem z autyzmem, które odbyło się na Sycylii. Celem szkolenia było dostarczenie niezbędnej wiedzy pozwalającej zrozumieć trudności dziecka z autyzmem. Ponadto uczestnicy kursu otrzymali praktyczne umiejętności niezbędne w kontakcie z dzieckiem z autyzmem. Szkolenie przeprowadzone było w formie warsztatowej z elementami wykładu.

Projekt zakłada przede wszystkim udoskonalenie pracy nauczyciela w zakresie pracy z dzieckiem z autyzmem, a tym samym podniesienie atrakcyjności, aktywności i kreatywności  szkoły. Uczestnicy pozyskali wiedzę niezbędną do aktywnej i wydajnej pracy. Do głównych obszarów, którymi zajmowali się należy zaliczyć: praca z dzieckiem z autyzmem – formy i metody, radzenie sobie z agresją i autoagresją wśród dzieci z autyzmem, systemy edukacyjne,  podniesienie prestiżu szkoły, współpraca zespołowa oraz nadanie szkole europejskiego charakteru.

Wyjazdy na szkolenia za granicą są fantastyczną okazją do podniesienia kwalifikacji oraz kompetencji zawodowych dla nauczycieli. Uczestnicy mobilności zgromadzili szeroką wiedzę metodyczną, a także językową. Realizacja projektu wpłynęła pozytywnie na jego uczestników i stała się cennym źródłem nowej wiedzy. Każdy z nich nabył nowych umiejętności i podniósł swoje kwalifikacje w zakresie pedagogiki, dydaktyki oraz metodyki pracy z dzieckiem z autyzmem.

Uczestnicy projektu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register