Nie będzie łączenia klubów? Prezydent Elbląga zaskoczony stanowiskiem Concordii

Z olbrzymim zaskoczeniem odebraliśmy wczorajsze oświadczenie MMKS Concordia Elbląg, które zostało opublikowane na stronie internetowej klubu i podpisane przez Daniela Pelca, dyrektora sportowego klubu pod tytułem „Żadne decyzje o wycofaniu drużyny seniorów Concordii nie zapadły. Walczymy o utrzymanie!”. – pisze prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Rozmowy w sprawie zawarcia porozumienia pomiędzy ZKS Olimpia Elbląg a MMKS Concordia Elbląg toczyły się od kilku tygodni z udziałem m.in. prezesów obu klubów. W trakcie tych spotkań prezes Concordii Mirosław Pelc mówił o trudnościach finansowych spowodowanych pandemią koronawirusa, deklarował także wolę współpracy w celu stworzenia jednego klubu piłki nożnej z drużynami seniorskimi. Taka wola została wyrażona również w podpisanym przez prezesa Mirosława Pelca porozumieniu zawartym z ZKS Olimpia Elbląg.

W świetle tego wszystkiego tym bardziej wtorkowe oświadczenie, podpisane przez dyrektora sportowego Daniela Pelca, odbieramy z olbrzymim zdziwieniem. Oczekujemy pilnych wyjaśnień ze strony zarządu MMKS Concordia Elbląg.

Zauważyć należy, że zgodnie ze statutem MMKS Concordia Elbląg do kompetencji zarządu stowarzyszenia należy reprezentowanie Klubu na zewnątrz i działanie w jego imieniu, a także kierowanie całokształtem działalności klubu (art. 24). Dyrektor sportowy Daniel Pelc, który podpisał oświadczenie, nie jest członkiem zarządu MMKS Concordia, nie posiada więc prawnego umocowania do wypowiadania się w imieniu klubu i kierowania całokształtem działalności klubu.

Odnosząc się do treści oświadczenia, wyrażamy zdziwienie, gdyż przeczy ono ustaleniom zawartym w porozumieniu, które kilka godzin wcześniej dla dobra elbląskiej piłki nożnej zostało podpisane przez ZKS Olimpia Elbląg i MMKS Concordia Elbląg.

Przypomnijmy, że porozumienie zostało podpisane przez przedstawicieli zarządów obu klubów sportowych, to jest Pawła Guminiaka (prezes) i Dariusza Kaczmarczyka (wiceprezes) ze strony Olimpii oraz Mirosława Pelca (prezes) i Andrzeja Szmydta (sekretarz) ze strony Concordii. Są to osoby, które zgodnie ze statutami odpowiednio Olimpii i Concordii, posiadają prawne umocowanie do kierowania całokształtem działalności klubu.

Dyrektor Daniel Pelc w oświadczeniu stwierdza, że „zwarte w nim (porozumieniu) punkty nie są wiążące” i „Na ten moment nie wiem, jakie będą końcowe ustalenia”. To oświadczenie stoi w całkowitej sprzeczności z treścią art. 2 porozumienia, w którym deklaruje się, że „W jednym klubie będzie drużyna seniorska od 1 VII 2021 r.”. Końcowy cel porozumienia, które podpisali prezesi obu klubów, został sprecyzowany bardzo wyraźnie. Celem porozumienia jest doprowadzenie do sytuacji, w której w jednym klubie będą drużyny seniorskie.

1 komentarz

  • Patryk Reply

    31 marca 2021 at 14:17

    Fuzje klubów muszą być bardzo dobrze przemyślane i zaplanowane. Ta najwyraźniej nie była. Jeśli kluby chcą zachować swoją autonomiczność, to trzeba im na to pozwolić.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register