Prezydent Elbląga zapowiada połączenie klubów piłkarskich. Concordia zaskoczona

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski zapowiada połączenie w Elblągu dwóch seniorskich klubów piłkarskich – Olimpii i Concordii. Takie deklaracje padły na konferencji prasowej. Tymczasem zarząd trzecioligowej Concordii jest mocno zaskoczony przekazami medialnymi.

Urząd Miejski w Elblągu informuje: „(…) dwa elbląskie kluby Olimpia Elbląg i Concordia łączą siły, by stworzyć jeden silny klub. Połączeniu patronuje Miasto i sam prezydent. Dziś podczas konferencji prasowej w budynku przy Agrykola 8 omawiano wstępne założenia tego połączenia”.

Czas pandemii daje się nam we znaki, trudno o sponsorów, od jakiegoś czasu rozmawiamy z Concordią, bo chcemy współpracować, by był jeden silny klub piłki seniorskiej. Równolegle każdy z nas pracował będzie z młodzieżą. Mam nadzieję, że te rozwiązania pomogą, by piłka w Elblągu rozwijała się pod każdym względem. Idziemy w jednym wspólnym kierunku, a efekty tego powinny być widoczne w najbliższych miesiącach – mówi prezes Olimpii Elbląg Paweł Guminiak.

W ubiegłych latach dochody samorządu zmniejszono o ok. 100 mln zł. Z trudem złożono budżet miejski, a jeszcze w ciągu roku budżetowego zmniejszono subwencję oświatową, a równolegle w sporcie sponsorzy odchodzą, kluby oczekują zwiększonego wsparcia.

– W tej sytuacji nasze wspólne rozmowy i połączenie dwóch klubów w jeden silny klub. Bardzo ten pomysł pochwalam i jestem obiema rękami za – mówi prezydent Wróblewski. – Nie stać Elbląga, by utrzymywać dwa kluby. Odchodzą sponsorzy, nowych pozyskać trudno, firmy mają swoje kłopoty finansowe. Musimy zewrzeć szeregi i dla dobra piłki skoncentrować się na jednej drużynie, choć jeśli idzie o młodzież, to pozostają piłkarze Olimpii i Concordii.

W myśl przedstawionego porozumienia współpraca obu klubów w najbliższym czasie przewiduje: w jednym klubie będą drużyny seniorskie od 1 lipca 2021 r., szkolenie dzieci i młodzieży będzie odbywać się jak do tej pory w dwóch klubach bez zmiany organizacyjnej do momentu pełnego połączenia się klubów wraz z wyborem nowych władz, przepływ młodzieży między klubami będzie odbywać się bezpłatnie, celem szkolenia młodzieży obu Klubów jest doporowadzenie do sytuacji, w której jak największa grupa młodych zawodników przejdzie do piłki seniorskiej i zasili elbląski Klub w pierwszej kolejności, w starszych rocznikach młodzieżowych tworzone będą silne zespoły reprezentujące nasze miasto na szczeblu centralnym w jednym lub drugim klubie.

Concordia zaskoczona

Zaskoczony przebiegiem konferencji prasowej oraz medialnymi doniesieniami jest dyrektor sportowy MMKS Concordia Elbląg Daniel Pelc.

W niektórych relacjach prasowych pojawiły się stwierdzenia, że od 1 lipca br. zespół seniorski Concordii zostanie wycofany z rozgrywek III ligi. Pragnę podkreślić, że w podpisanym dziś porozumieniu współpracy między Concordią a Olimpią nie skonkretyzowano, w którym z tych klubów działać będzie drużyna seniorska. Takie ustalenia jeszcze nie zapadły, a domniemania części dziennikarzy są jedynie ich własnymi domysłami. Faktem jest, że dla dobra piłki nożnej w naszym mieście podjęliśmy rozmowy w celu nawiązania bliższej współpracy z klubem Olimpia. Celem jest m.in. poprawa jakości sportowej seniorskiej i młodzieżowej piłki nożnej w Elblągu. Efektem tych rozmów może być powołanie nowego klubu z nową nazwą. Podpisane porozumienie jest wstępem do kolejnych, bardziej zaawansowanych rozmów, jednak zawarte w niej punkty nie są wiążące, a jedynie intencyjne. Na ten moment nie wiemy jaki będzie końcowy rezultat prowadzonych rozmów. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy oba kluby będą chciały przedstawić Prezydentowi Elbląga zarys płaszczyzny do dalszej współpracy. Pragnę jednocześnie uspokoić i zapewnić wszystkich sympatyków i sponsorów Concordii, że żadne decyzje o wycofaniu naszej drużyny seniorów z rozgrywek ligowych nie zapadły. Głównym celem zespołu seniorów Concordii na rundę wiosenną sezonu 2020/2021, pozostanie niezmiennie utrzymanie drużyny na poziomie III ligi. Ponadto od nowego sezonu zamierzamy wprowadzić w naszej szkółce piłkarskiej nowy system szkolenia, którego efektem ma być wprowadzenie w przyszłości jak największej liczby naszych wychowanków do zespołu seniorów – napisał w oświadczeniu Daniel Pelc.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register