Niebezpieczne przejście zostanie oznakowane

Kończy się dyskusja w sprawie likwidacji przejścia dla pieszych w jednym z najmniej bezpiecznych miejsc w Elblągu, czyli na alei Grunwaldzkiej. To trasa prowadząca do centrum miasta – informuje Radio Olsztyn.

Ulica jest wyjątkowo ruchliwa, ma cztery pasy ruchu i dwa torowiska tramwajów w środku. Pomysł likwidacji przejścia oprotestowali mieszkańcy w mediach społecznościowych i w rozmowach z nowymi radnymi. Jest efekt – miasto chce je lepiej oznakować.

Potrącenia pieszych w tym miejscu to niemal codzienność. Policja zna je doskonale. Według badań, przekracza je dziennie kilka tysięcy osób. – To nie znaczy, że trzeba je zamknąć, lepiej je bezpiecznie oznakować – uważa mł. insp. Tomasz Piaskowski, zastępca komendanta miejskiego policji w Elblągu.

I tak się stanie. Miasto chce skorzystać z programu Razem Bezpieczniej i pozyskać finanse na nowoczesne oznakowanie ”zebry”.

Dodajmy, że według planu, stare przejście ma być przerobione na tzw. aktywne – ze światłami, które zapalają się przed zbliżającymi się samochodami. Dwa takie systemy nazywane ”kocimi oczkami” zostały zainstalowane pod koniec roku w dwóch innych, równie niebezpiecznych miejscach.

Na Grunwaldzkiej, przez przejściem zostanie naniesiona dodatkowa specjalna, kolorowa warstwa ułatwiająca hamowanie pojazdom.

O tym więcej pisaliśmy tu: http://elblag24.pl/miasto-zlikwiduje-przejscie-przy-al-grunwaldzkiej/

2 komentarze

  • Piorun Reply

    5 lutego 2019 at 06:26

    Żałosne. Jest ktos kto ma nadzieje ze swiecace lampki zatrzymają kierowców? Kolejna kasa w błoto. Jest sporo miejsxa by zrobić kladke nad droga. PochylaI nie dużym kącie by osobybstarsze mogle wejść i zejść. Na wzór rozciągnięte litery H. Jakos w innych miastach rozwiazuje sie te problemy i nikt nie narzeka. No ale to przeciez … Elbląg.

  • kokospoko Reply

    5 lutego 2019 at 08:39

    Te gadżety w postaci świecących oczek nie spełniają swojej roli. Na przejściu ul. Królewiecka , naprzeciwko szpitala wojewódzkiego już zniszczone , działa ledwie jedno niewidoczne, reszta powyrywane kołami samochodów. na ul.Nowowiejskiej naprzeciw szkoły podstawowej nr 12 , nie spełniają swej funkcji, samochody wcale się nie zatrzymują , gdy pieszy zbliża sie do przejścia. tam powinien na stałe stac patrol Policji i słono wlepiać mandaty ingnorującym ztrzymanie się przed przejściem dla pieszych. Tam tez powinno byc przejście wyniesione ponaqd poziom jezdni i normalne światła wzbudane przez pieszyhch , a nie gadzety w asfalcie, których obecnie zima nie widac bo zakrywa je błoto pośniegowe. No ale UM lubiu wywalać gruba kasę na pierdoły, zamiast konkret, progio zwalniające i sygnalizcja śwoietlna. Pytanie , który z urzędasów z UM ma prywany interes w tym, że usilnie próbuje lobbować za tymi nieużytecznymi, nie spełniającymi swej roli , światełkami w jezdni ? Ile z tego przytuli urzędas ?

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register