Nudzicie się w Elblągu? Wybierzcie się na inscenizację Bitwy pod Grunwaldem

Kulminacyjnym punktem tegorocznych obchodów Dni Grunwaldu będzie kolejna inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem, którą zaplanowano na 16 lipca.

15 lipca 1410 roku Pola Grunwaldzkie były świadkiem zwycięstwa wojsk polsko-litewskich nad armią krzyżacką, które uczyniło Królestwo Polskie mocarstwem i stało się spoiwem pierwszej unii w Europie. Grunwald przez wieki był symbolem nie tylko polskim, ale i europejskim.

Historyczna inscenizacja jest sztandarowym oraz markowym produktem turystycznym Warmii i Mazur i największą imprezą poświęconą średniowieczu w Europie.

W widowiskowych zmaganiach uczestniczy ponad 1000 rekonstruktorów oraz miłośników średniowiecza z całego świata – m.in. z Niemiec, Włoch, Francji, Finlandii, Czech, Słowacji czy Węgier. Inscenizację za każdym razem ogląda kilkadziesiąt tysięcy widzów.

Głównym organizatorem wydarzenia jest samorząd województwa warmińsko-mazurskiego, natomiast współorganizatorami: Ministerstwo Obrony Narodowej, Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, Narodowe Centrum Kultury, Fundacja Grunwald oraz Kapituła Bitwy pod Grunwaldem.

Początek sobotniej inscenizacji o godz. 15.00.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM OBCHODÓW (16 lipca 2022):
godz. 11.00 – POLOWA MSZA ŚWIĘTA U HARCERZY W AMFITEATRZE
12.30 – APEL GRUNWALDZKI NA WZGÓRZU POMNIKOWYM
14.00 – RYCERSTWO WYCHODZI NA POLE – PRZYGOTOWANIE RYCERZY DO INSCENIZACJI
15.00 – INSCENIZACJA BITWY GRUNWALDZKIEJ – SPEKTAKL HISTORYCZNY

fot. Muzeum Bitwy pod Grunwaldem.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register