Od dziś policjanci nie będą wystawiali mandatów!

We wtorek 10 lipca policjanci rozpoczęli ogólnopolską akcję protestacyjną, w ramach której zamierzają wystawiać mniej mandatów. Zamiast tego – w sytuacjach, gdy to możliwe – chcą stosować pouczenia.

„Przyczyną naszego sprzeciwu są względy ekonomiczne i wbrew insynuacjom, jest to protest całkowicie apolityczny” – podkreślili przedstawiciele Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów.

„Protest nie jest wymierzony we władze ani w naszych przełożonych. Celem protestu jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na dramatycznie pogarszającą się sytuację materialną funkcjonariuszy i braki w obsadzie kadrowej skutkujące przeciążeniem obowiązkami pozostających w służbie policjantów” – podkreśli funkcjonariusze.

Jak tłumaczyli, „chcąc wytrącić z dłoni oręż naszym przeciwnikom, podkreślamy i apelujemy do wszystkich biorących udział w naszej akcji, aby przebiegała ona w sposób zgodny z prawem. Dlatego od najbliższego wtorku, podejmując interwencję wobec sprawców wykroczeń, korzystajmy zgodnie z prawem z możliwości wynikających z art. 41 kodeksu wykroczeń i wobec ich sprawców stosujmy, w możliwie jak najszerszym zakresie środek oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia, pamiętając, iż naszym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa naszych Rodaków”.

Lista postulatów

Policjanci domagają się m.in. przywrócenia 30 dni płatnych za zwolnienia lekarskie, przywrócenia waloryzacji uposażeń, płatnych nadgodzin i zmiany systemu emerytalnego.

Chcą także w 2019 r. podwyżki o 650 zł, a w 2020 r. – 500 zł.

Jak podkreślili, „nie zgadzają się na trwające od wielu lat, lekceważenie ich zaangażowania i poświęcenia służbie innym”.

„Domagamy się prawa do godnego życia i zapewnienia przyszłości dla naszych rodzin i najbliższych. Uważamy, że za naszą służbę, należą się nam godziwe warunki jej pełnienia i wynagrodzenia” – wyjaśnili.

Policjanci ostrzegają, że jeżeli nie dojdzie do porozumienia, to we wrześniu zorganizują protest w Warszawie.

Źródło: Polsat News

1 komentarz

  • Walerian Reply

    10 lipca 2018 at 20:58

    Pewnie że podwyżki dać, ale zabrać mundurowe, mieszkanie można kupić na kredyt, zakaz pracy na wcześniejszej emeryturze/ zabieranie miejsc pracy dla pozostałych obywateli/ A jak się nie podoba to do pracy za granicę tak jak my i raz w miesiącu na weekend celem zapłacenia podatków na nierobów z mundurówki, i spełnieniem obowiązków domowo-małżeńskich, a trzeba zapłacić ZUS żeby prywatnie iść do lekarza bo chorego wypije…… Za granicą z pracy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register