„Od kropli wody po Ocean Życia”- konkurs fotograficzny

Szkoła Podstawowa Kornelówka wraz Fundacjami RAZEM i Kolorowo z Łodzi serdecznie zapraszają do udziału w ogólnopolskim konkursie fotograficznym „Od kropli wody po Ocean Życia”.

Konkurs skierowany jest do uczniów z terenu całego kraju w wieku od 15 do 20 roku życia.

Akcja ma charakter edukacyjno-ekologiczny, a środkiem wyrazu jest artystyczne zadanie konkursowe, które polega na uchwyceniu w obiektywie aparatu fotograficznego najcenniejszego daru Ziemi, jakim jest woda.

Woda stanowi źródło życia i jest niezbędna do istnienia i funkcjonowania wszystkim organizmów żywych. Ważne jest, aby z jednej strony dobrze zarządzać posiadanymi zasobami wodnymi, a z drugiej kłaść nacisk na propagowanie oszczędzania wody. Stąd też celem konkursu jest zwrócenie uwagi na dwa aspekty związane z wodą: ekologiczny i przyrodniczy.

Konkurs fotograficzny stanowi element dużego wydarzenia ekologiczno-upcyclingowego realizowanego przez Szkołę Kornelówka z Łodzi. Upcyclingowy Zawrót Głowy to niezastąpiona niczym satysfakcja płynąca z wymyślania, kombinowania i tworzenia z rzeczy już istniejących czegoś zupełnie nowego.

Aby wziąć udział w konkursie należy zaprojektować i wykonać Upcyclingowy przedmiot użytkowy. W pierwszym etapie konkursu Upcyclingowy Zawrót Głowy uczestnicy muszą przygotować krótki film przedstawiający: projekt upcyclingowego przedmiotu użytkowego oraz elementy jego tworzenia. Projekt jest realizowany od października 2015 roku do czerwca 2016 roku i kończy się Galą Finałową.

Podczas uroczystości rozdania nagród Upcyclingowego Zawrotu Głowy odbędzie się również wernisaż prac oraz rozdanie nagród laureatom konkursu fotograficznego „Od kropli wody po Ocean Życia”.

Konkursy odbywają się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Środowiska, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, Łódzkiego Kuratora Oświaty, Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności oraz Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register