Olbrzymi pożar w Gronowie Górnym. Płonęły składowane folie /film/

W zakładzie przerobu odpadów w Gronowie Górnym płonęły w nocy materiały sztuczne, między innymi folie. Ogień uszkodził sieć trakcyjną i wstrzymał ruch pociągów na pobliskiej trasie kolejowej między Elblągiem a Bogaczewem. – Pociągi dalekobieżne kierowane są na trasę przez Iławę – przekazują kolejarze.

Brygadier Krzysztof Karolkiewicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu, poinformował TVN24, że pożar w Gronowie Górnym wybuchł około godz. 2 w nocy.

Materiał filmowy OSP Krzewsk

Ogień objął teren około 150 metrów kwadratowych. W tej chwili na miejscu pracuje 21 zastępów straży. Palą się materiały sztuczne, między innymi folie, które są trudne do ugaszenia. Nie ma osób poszkodowanych – przekazał w czwartkowy poranek Karolkiewicz.

Jak podkreśla pożar nie rozprzestrzenia się, został opanowany.

W Gronowie Górnym przy ul. Berylowej trwa pożar składowiska z materiałami sztucznymi przeznaczonymi do produkcji granulatu. W związku z unoszącą się chmurą dymu i gazów apelujemy do okolicznych mieszkańców, aby w dniu dzisiejszym nie otwierali okien – apeluje Straż Pożarna w Elblągu.

Ogień uszkodził biegnącą nieopodal sieć trakcyjną, a tym samym wymusił – jak infomują PKP Polskie Linie Kolejowe – wstrzymanie ruchu pociągów na trasie Elbląg-Bogaczewo.

Zmiany dotyczą kursowania pociągów jadących przez stację Elbląg, między innymi w kierunku Olsztyna, Trójmiasta, Szczecina i Malborka. Pociągi dalekobieżne PKP Intercity kierowane są na trasę przez Iławę. Przewoźnik regionalny PolRegio wprowadził zastępczą komunikację autobusową na odcinku Elbląg-Bogaczewo – podały w komunikacie PKP PLK.

Jak zaznaczono, podróżni o zmianach są informowani na stacjach i przystankach oraz w pociągach. PKP PLK poinformowały również, że naprawa uszkodzonej podczas pożaru sieci trakcyjnej, rozpocznie się natychmiast, gdy będą bezpieczne warunki pracy.

Źródło: TVN24
Foto i video: OSP Krzewsk

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register