Olsztyn znów ogranicza instytucje w Elblągu? Radny pyta o GUS

Nie ma sprawiedliwego podziału jeśli chodzi o zarządzanie województwem warmińsko-mazurskim. Politycy z Olsztyna zrobili wszystko by zmarginalizować znaczenie naszego miasta w tym regionie. Wojewoda i marszałek mają swoje siedziby w Olsztynie. Elblągowi pozostawiono mało znaczące delegatury. Teraz ofiarą tej centralistycznej polityki może paść elbląski oddział Głównego Urzędu Statystycznego.

O tej niepokojącej sprawie alarmuje radny miejski Piotr Opaczewski (PiS).

– Dotarły do mnie niepokojące informacje, jakoby Urząd Statystyczny w Olsztynie planował likwidację lub mocne okrojenie zatrudnienia w elbląskim oddziale. W tej sprawie wysłałem pismo do Olsztyna i z niecierpliwością czekam na odpowiedź – informuje radny miejski. – Mam nadzieję, że to tylko plotki, gdyż taka decyzja Olsztyna oznaczałaby duże utrudnienia dla elbląskich przedsiębiorców.

Dotarły do mnie niepokojące informacje, jakoby Urząd Statystyczny w Olsztynie planował likwidację lub mocne okrojenie…

Opublikowany przez Piotr Opaczewski Poniedziałek, 25 marca 2019

 

Dlaczego? Otóż teraz, rejestrując działalność gospodarczą możemy uzyskać numer REGON  na miejscu, w Elblągu. Jeśli jednak olsztyńska administracja zlikwiduje resztkę elbląskiego GUS, po REGON będziemy musieli jeździć do Olsztyna lub załatwiać sprawę korespondencyjnie. Teraz otrzymujemy to praktycznie „od ręki”. To spore utrudnienie dla wszystkich, którzy zakładają swoje działalności gospodarcze w naszym mieście.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w elbląskim GUS nadawaniem numeru REGON zajmuje się obecnie jedna osoba, która wkrótce odchodzi na emeryturę. Według naszych ustaleń GUS w Olsztynie nie przewiduje zatrudnienie w miejsce tej osoby nowego urzędnika. Co by oznaczało, że po REGON trzeba będzie jeździć do Olsztyna.

Warto dodać, że na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie w elbląskim oddziale GUS było stopniowo redukowane.

2 komentarze

  • d. Reply

    26 marca 2019 at 10:59

    ehhh a strona internetowa gus zakładka regon i wyszukiwarka po nr nip. wyświetli się pięknie wpis. Nie bronię Olsztyna i jestem przeciwna zabieraniu pracy elblążanom, ale po wpis Panie radny nie musimy jeździć do Olsztyna.

  • jujo Reply

    4 kwietnia 2019 at 21:10

    Jednym słowem złodzieje. Pamiętam jak po “reformie” administracyjnej zaczęła się grabież Elbląga. Pierwszym ruchem, lub jednym z pierwszych, było wywiezienie ze Szpitala Wojewódzkiego tomografu, no bo kto słyszał, by taki aparat służył na “prowincji”. I tak rozbój trwa do dziś. Tak, tak, elblążanie mają wiele do zawdzięczenia p. Buzkowi i jego formacji. A kysz !

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register